Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

V Domově U Biřičky je covid-19, testy čekají 550 lidí

19. 10. 2020

page.Name
Krajský domov seniorů U Biřičky v Hradci Králové je v karanténě. Koronavirus má jedna klientka, která je nyní hospitalizována ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Jak se nákaza do zařízení dostala, se nepodařilo zjistit. Vedení domova nechá v příštích dnech otestovat 550 lidí, sdělili dnes ČTK zástupci kraje. V Domově U Biřičky nejde o první výskyt koronaviru.

Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji. Ubytováno je tam 340 klientů, o které pečuje 240 pracovníků.

„V následujících třech dnech otestujeme 550 osob s tím, že odběry provedou naše vyškolené zdravotní sestry, jelikož kapacita odběrových týmů nestačí na tak velké množství testovaných v krátkém čase. Hradecká fakultní nemocnice nám poskytla 500 odběrových setů, dalších 700 nakupujeme z našich finančních prostředků,“ uvedla ředitelka Domova U Biřičky Daniela Lusková.

Provoz Domova U Biřičky je zatím bez komplikací. „Jsme s nimi v konaktu. Zařízení disponuje dostatkem ochranných pomůcek i personálu. Od čtvrtka zde pomáhá i pět studentů programu sociální práce. Studenti zastupují personál, který vypomáhá v dalších zařízeních v regionu,“ řekl hetmanův náměstek pro sociální věcí Vladimír Derner (KDU-ČSL).

Začátkem srpna se nákaza covid-19 objevila v domově poprvé u jedné z pracovnic. Zařízení se tehdy podařilo zabránit šíření nákazy díky přísným interním opatřením.

ČTK