Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Volby vstoupily do druhého dne, včerejší účast voličů byla průměrná

3. 10. 2020

Volby vstoupily do druhého dne, včerejší účast voličů byla průměrná 0 snímků
Kdo ještě včera v kraji či v Hradci Králové neodvolil, má už dnes pouze několik hodin na to, aby to napravil. Dnes v osm hodin ráno se opět otevřely volební místnosti a do 14 hodin lze využít své právo a zvolit své kandidáty. Včerejší účast byla podle informací Salonek spíše průměrná a pohybovala se zhruba v necelých 25 procentech.

„Volit chodím pokaždé, protože jsem přesvědčená, že to je cesta k lepší budoucnosti. Není to ale povinnost a je na každém, zda svoje právo využije,“ prozradila ve volební místnosti Základní a mateřské školy Úprkova v Hradci Králové obyvatelka města Adéla K. Také další volič, tentokrát v prostorách Nového Adalbertina na Velkém náměstí, odevzdal svůj hlas.

„Nechci prozradit koho jsem volil, ale využil jsem příležitost a dal hlas nejen v rámci krajských, ale i senátních voleb. Volil jsem také před čtyřmi lety. Tehdy jsem svým hlasem pomohl Koalici pro Královéhradecký kraj. A jak to letos dopadne? To je zatím záhada. Účast je dost slabá, asi to bude trochu tím šířícím se covidem,“ řekl volič.

V Královéhradeckém kraji bylo rovněž možné volit kvůli epidemiologické situaci a s tím související karanténě také z domova. Toho využilo celkem 107 lidí. Za nimi jezdily volební komise a voliči odevzdávali své hlasy do připravených uren. Volební místnosti se uzavřou dnes ve 14 hodin, kdy budou sčítány hlasy. Prozatím se letošní volby v kraji obešly bez problémů.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera