Úterý

2. března 2021

Nyní

Zítra

Svátek má

Volby vstoupily do druhého dne, včerejší účast voličů byla průměrná

3. 10. 2020

Volby vstoupily do druhého dne, včerejší účast voličů byla průměrná 9 snímků
Kdo ještě včera v kraji či v Hradci Králové neodvolil, má už dnes pouze několik hodin na to, aby to napravil. Dnes v osm hodin ráno se opět otevřely volební místnosti a do 14 hodin lze využít své právo a zvolit své kandidáty. Včerejší účast byla podle informací Salonek spíše průměrná a pohybovala se zhruba v necelých 25 procentech.

„Volit chodím pokaždé, protože jsem přesvědčená, že to je cesta k lepší budoucnosti. Není to ale povinnost a je na každém, zda svoje právo využije,“ prozradila ve volební místnosti Základní a mateřské školy Úprkova v Hradci Králové obyvatelka města Adéla K. Také další volič, tentokrát v prostorách Nového Adalbertina na Velkém náměstí, odevzdal svůj hlas.

„Nechci prozradit koho jsem volil, ale využil jsem příležitost a dal hlas nejen v rámci krajských, ale i senátních voleb. Volil jsem také před čtyřmi lety. Tehdy jsem svým hlasem pomohl Koalici pro Královéhradecký kraj. A jak to letos dopadne? To je zatím záhada. Účast je dost slabá, asi to bude trochu tím šířícím se covidem,“ řekl volič.

V Královéhradeckém kraji bylo rovněž možné volit kvůli epidemiologické situaci a s tím související karanténě také z domova. Toho využilo celkem 107 lidí. Za nimi jezdily volební komise a voliči odevzdávali své hlasy do připravených uren. Volební místnosti se uzavřou dnes ve 14 hodin, kdy budou sčítány hlasy. Prozatím se letošní volby v kraji obešly bez problémů.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera