Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Obyvatelé „eldéenky“ se mohou těšit na své blízké, návštěvníci se musí objednat

22. 8. 2020

page.Name
Léčebna dlouhodobě nemocných (LDN) v Hradci Králové hodlá od pondělí obnovit návštěvy. Tuto možnost zdravotnické zařízení zrušilo ve druhé polovině července kvůli riziku nákazy Covidem-19. Většina zdravotnických zařízení v kraji už návštěvy povolila.

Ve středu zrušila zákaz návštěv na většině oddělení Oblastní nemocnice Trutnov. Zákaz návštěv tam trvá na chirurgii, interně a onkologii. V nemocnici Jičín je zákaz návštěv na interním oddělení. Zákaz návštěv platí od 31. července v celé nemocnici Vrchlabí.

Pokud se situace s nákazou v kraji výrazně nezhorší, budou návštěvy v hradecké LDN možné v pondělí, ve středu a v sobotu od 14 do 16 hodin. Na návštěvu se lidé budou muset předem objednat telefonem. „Lidé budou moci k pacientům maximálně po dvou. Před návštěvou jim personál léčebny změří tělesnou teplotu a vyzve k vyplnění dotazníku. Po odchodu návštěvníka proběhne dezinfekce pacientova lůžka a okolí,“ uvedl náměstek hejtmana Aleš Cabicar.

Přestože počet potvrzených případů onemocnění Covid-19 v posledních týdnech v regionu roste, patří Královéhradecký kraj nadále k regionům s nejnižším výskytem nákazy. V kraji bylo dosud podle dat ministerstva zdravotnictví zjištěno 468 případů nákazy, což je nejméně v ČR. Počet aktivních případů nákazy se v kraji pohybuje kolem 110.

ry kš
ČTK
Ilustrační foto: LDN Hradec Králové