Čtvrtek

28. září 2023

Nyní

15°

Zítra

12°

Svátek má

Při odstraňování jedné z teras u Aldisu se městu podařilo ušetřit čtvrt milionu

3. 8. 2020

page.Name
Jedna z teras, která v blízkosti Aldisu v Hradci Králové ještě nedávno bránila dokončení prací na stavbě budovy ČSOB a plánované piazzety, byla odstraněna. Firma měla původně provést demolici za 3,4 milionu korun bez DPH, ale na stavbě se objevily okolnosti, kterými se městu podařilo ušetřit téměř 250 tisíc korun. Vše navíc pokračuje podle sjednaného plánu.

„Poměrně zásadním způsobem nám pomohlo, že se ČSOB rozhodla rozšířit své staveniště. Proto další úpravy území, které měly být provedeny společně s demoličními pracemi, nejsou v současné době ze strany města potřeba. S tím souvisí i to, že společnost Elektrárny Opatovice požadovala osazení poklopů do kanálů svými, které pro potřeby stavby dodala,“ vypočítal náměstek primátora Jiří Bláha.

Podle něj se město kromě toho podařilo také ušetřit za skládkovné, protože nemuselo nechat zlikvidovat všechen odstraňovaný materiál, z něhož část dokáží opětovně využít hradecké technické služby. Nyní může pokračovat stavba budovy ČSOB, která by měla být dokončena v červnu příštího roku, nejpozději však na konci léta. Pak se začne budovat lávka přes Labe, která vyústí u Aldisu poblíž plánované piazzety.

Stavba lávky u Aldisu město, které se s dodavatelem chystá podepsat smlouvu během první poloviny srpna, vyjde na zhruba 133,7 milionu korun bez DPH. „Jakmile dojde k podpisu smlouvy o dílo, budeme moci podat žádost o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Po vyhodnocení žádosti budeme mít potvrzenou maximální možnou částku dotace. Již teď však máme signály, že by mohla být v takové výši, abychom zvládli pokrýt více než polovinu celkových nákladů,“ řekla náměstkyně primátora Monika Štayrová.

(hyš-tz-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto