Neděle

10. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Šíření koronaviru v krajském úřadě se ani napodruhé neprokázalo

7. 8. 2020

page.Name
Druhá vlna testování na Covid-19, která se uskutečnila ve středu a ve čtvrtek, neprokázala šíření koronaviru v Krajském úřadě v Hradci Králové. ČTK to dnes řekla mluvčí hejtmanství Sylvie Adamcová. Koronavirus byl potvrzen u jednoho pracovníka v pondělí 27. července odpoledne, nenakazil se však na úřadě.

Testy tento týden podstoupilo 14 zaměstnanců krajského úřadů z celkem 15, kteří přišli do kontaktu s nakaženým. „Všichni, kteří prošli druhou vlnou testů, jsou negativní, tím jim karanténa končí. Zbývá provést testy u jednoho zaměstnance, mělo by to být začátkem příštího týdne. Ten je i nadále v karanténě,“ uvedla mluvčí. Podle ní žádné další případy Covidu-19 v krajských zařízeních zjištěny nebyly.

V Královéhradeckém kraji se v poslední době potvrdil výskyt Covidu-19 v několika firmách a institucích. Kromě krajského úřadu také v Domově důchodců v Černožicích či v Oblastní nemocnici v Trutnově. Šlo o jednotlivce, dosud v kraji nebylo zaznamenáno plošné šíření nákazy. Ve zmíněném domově důchodců nebyla nákaza prokázána u žádného z klientů.

Tento týden podstoupilo v trutnovské nemocnici druhou vlnu testování na Covid-19 téměř 330 zdravotníků a pacientů včetně těch, kteří prošli ambulancí této nemocnice. Nákaza se při těchto testech potvrdila pouze u jediného pacienta. Koronavirus byl v tomto zdravotnickém zařízení zjištěn minulý týden u dvou zaměstnanců a dvou pacientů. Třetí vlna testu je tam naplánovaná na polovinu srpna ve stejném rozsahu.

Královéhradecký kraj patří v České republice dlouhodobě k nejméně zasaženým regionům. Za dobu pandemie bylo v kraji zjištěno 359 potvrzených nákaz. Je to 65 případů nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

ku sd
ČTK
Ilustrační foto