Středa

29. listopadu 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Testy na covid v domově důchodců U Biřičky negativní, skončila karanténa

25. 8. 2020

page.Name
Také druhá vlna testování na covid v Domově U Biřičky v Hradci Králové, který pečuje o seniory, vyšla negativně. Testováno včera bylo 56 klientů a 34 zaměstnanců. Důvodem těchto opatření bylo onemocnění jedné pracovnice domova koronavirem zjištěné 11. srpna. Po dvojích testech mohla být zrušena karanténa.

„Nákaza se dál nerozšířila. Situaci se podařilo zvládnout díky disciplíně pracovníků i klientů domova a přijatými opatřeními,“ řekl hejtman Jiří Štěpán. Nyní se předpokládá, že návštěvy by mohly být opět povoleny od 1. září a organizovaly by se prostřednictvím rezervačního systému.

Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji, má okolo 340 klientů a přes 200 pracovníků. V Královéhradeckém kraji se v poslední době potvrdila nákaza koronavirem v několika firmách a institucích včetně několika krajských nemocnic a dvou domovů důchodců. Dosud se ale neprokázalo tak zvané komunitní šíření nákazy, pokaždé šlo o jednotlivce, kontakty se podařilo vytrasovat.

V kraji se do pondělního odpoledne nakazilo koronavirem 478 lidí. S nemocí covid-19 zde dosud zemřelo pět lidí a 334 se vyléčilo. Počet aktivních případů nemoci v pondělí odpoledne činil 139, vyplývá z dat Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Královéhradecký kraj je i nadále jedním z nejméně zasažených regionů v ČR. Za dobu pandemie bylo v kraji zjištěno 92,63 případu nákazy na 100 tisíc obyvatel.

ry hj
ČTK
Ilustrační foto