Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Zaměstnankyně Domova U Biřičky se nakazila koronavirem, dojde k testování

11. 8. 2020

page.Name
Po nákaze Covidem-19, která před nedávnem pronikla do Domova důchodců v Černožicích, byl nyní pozitivní případ zaznamenán také v Domově U Biřičky v Hradci Králové. Salonkám to dnes potvrdila ředitelka tohoto sociálního zařízení pro seniory Daniela Lusková.

„Ano, je tomu skutečně tak. Jedna naše pracovnice se potkala v soukromém mimopracovním životě s někým, kdo byl nakažený a nákaza se přenesla na ni,“ prozradila ředitelka. Podle našich informací se tak stalo při návštěvě Chorvatska. Ředitelka Lusková upozornila, že domov učinil všechna nutná opatření s předstihem, aby eliminoval riziko zavlečení nákazy do domova.

„Když pracovnice včera absolvovala testy a potvrdilo se, že je nakažená, byla postavena mimo službu. Nyní se řídíme instrukcemi Krajské hygienické stanice a připravujeme se na masivní testování nejen zaměstnanců, ale také klientů, které by mělo proběhnout ve čtvrtek,“ řekla Salonkám Lusková s tím, že už od 26. července je v tomto zařízení z bezpečnostních důvodů zákaz návštěv a aktuální nákaza neohrožuje chod domova.

V královéhradeckém Domově U Biřičky nyní žije 340 seniorů a pracuje 230 zaměstnanců. Podle ředitelky domov celou dobu pracoval s možností, že nákaza může být do domova vnesena a na tuto situaci se připravoval. Je také v permanentním spojení s Krajskou hygienickou stanicí.

„Máme připravena opatření, přes prázdniny se školí personál a pro případ nákazy v domově chystáme také psychologickou podporu. Navíc máme na jeden měsíc k dispozici dostatečné množství ochranných pomůcek a děláme revizi respirátorů, aby byly funkční,“ dodala Daniela Lusková.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera