Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-3°

Zítra

Svátek má

Zastupitelé by měli rozhodnout o čtvrtém tendru na stadion za 600 milionů

31. 8. 2020

page.Name
Zastupitelé Hradce Králové by dnes odpoledne měli rozhodnout o vypsání zakázky na stavbu nového fotbalového stadionu. Město stavbu fotbalové arény na místě nevyhovujícího všesportovního stadionu připravuje přes 15 let. Celková cena za stadion a za odměnu správci stavby by neměla překročit 605 milionů korun bez DPH.

Šlo by tak o největší investici v novodobé historii města. Dosud radnice na stadion vypsala tři tendry, ale všechny z různých důvodů zrušila. V červenci město podepsalo smlouvu se společností Arcadis Czech Republic, která bude za 31,8 milionu korun bez DPH správcem stavby. Tím radnice učinila důležitý krok k vypsání tendru na postavení arény. Podle vedení radnice by město na stavbu mohlo od Národní sportovní agentury získat dotaci 150 milionů korun.

Zásadní změnou proti minulým tendrům bude to, že město zakázku vypíše metodou Design and Build, tedy navrhni a postav. Město stanoví požadavky na velikost a funkce stadionu. Vybraný dodavatel pak stadion vyprojektuje a postaví.

Stadion by podle radnice měl splňovat kategorii UEFA 4, což jsou stadiony pro mezinárodní utkání. Kapacita stadionu by měla být nejméně 8000 zastřešených míst, stadion by měl splňovat požadavek na multifunkční arénu. Západní tribuna má být opláštěná a základní nosná konstrukce má být z železobetonu.

ry jpt
ČTK
Ilustrační foto: Ondřej Littera