Pátek

29. září 2023

Nyní

13°

Zítra

16°

Svátek má

Hradecké nábřeží se stane dějištěm festivalu jídla, vypukne druhý Food Truck Fest

9. 9. 2020

Hradecké nábřeží se stane dějištěm festivalu jídla, vypukne druhý Food Truck Fest 0 snímků
Už jste měli někdy možnost poznat chutě z celého světa? Ještě ne? Tak nyní budete mít jedinečnou příležitost tuto gurmánskou rezervu napravit. Na Smetanově nábřeží a náměstí 5. května v Hradci Králové v sobotu úderem desáté hodiny totiž podruhé vypukne velký festival jídla zvaný Food Truck Fest.

Po velmi úspěšném prvním ročníku se na „místo činu“ sjede pětatřicet rozmanitých food trucků, což jsou pojízdné kuchyně. Pořadatelé z Food Truck Festu a Escape v této souvislosti slibují skutečnou kulinářskou událost. „Našim mottem je: světové chutě jedou za tebou. Tomu chceme dostát i na našem festu, který se už v prvním ročníku lišil od ostatních podobných,“ prozradil jeden z organizátorů festu Karel Horádek.

A na co se tedy lze těšit? Například na italskou, španělskou, latinskoamerickou i severoamerickou, mexickou, asijskou, jamajskou, českou i veganskou kuchyni. Chybět samozřejmě nebudou belgické hranolky, hamburgery, mini burgery a sladké věci. Kromě vynikajícího jídla se představí i food trucky specializované na nápoje od různých druhů kávy, přes víno, prosecco až po míchané drinky. Ani milovníci piva nepřijdou zkrátka a osvěží se zdejším Hradeckým Klenotem.

„Samozřejmostí je pro nás komfort návštěvníků. Také letos máme připraveno obrovské množství místa k sezení a vychutnání si zakoupených pokrmů a nápojů stejně jako mobilní umyvadla na každém kroku, aby si lidé mohli umýt ruce a cítili se pohodlně po celý den,“ upozorňují pořadatelé, kteří kladou velký důraz na čistotu a hygienu. „Proto náš tým pravidelně vynáší odpadky v celém areálu,“ uvádějí.


Video ohlédnutí za loňským prvním ročníkem festivalu jídla v Hradci Králové.

Festival jídla, který potrvá až do sobotní 18. hodiny, je určen pro celé rodiny a všechny věkové kategorie. Pro děti bude připravena dětská zóna a dílničky. Na místě bude půjčovna dek pro možnost pikniku v parku. A co je důležité? Vstup na Food Truck Fest je zdarma! „Děláme to pro lidi, aby na náš fest přišli. Jsme si vědomi toho, že v dnešní době je všechno drahé, a ne všichni mají nadité peněženky. Nechceme jim, ještě předtím, než něco ochutnají, vytáhnout peníze z kapes. To není náš cíl,“ potvrdil Karel Horádek.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: archiv Food Truck Fest, Ondřej Littera