Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Kraj má svůj další rekord, za den přibylo 53 nákaz covidu-19

17. 9. 2020

page.Name
Za posledních 24 hodin přibylo v Královéhradeckém kraji nejvíce prokázaných případů koronaviru od začátku pandemie. Zatímco v posledních dnech se denní přírůstek pohyboval mezi 30 až 40 případy, od středečního dopoledne přibylo rekordních 53 potvrzených nákaz na celkových 1015.

V kraji za poslední den také vzrostl počet aktivních případů, a to o 43 na celkových 436, vyplynulo z dnešních dat Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové. Královéhradecký kraj přesto patří k nejméně zasaženým regionům v ČR.

„Třiapadesát případů je zatím nejvyšší mezi denní nárůst počtu nemocných. Žádné nové ohnisko nemáme. U drtivé většiny případů se nám daří dohledat zdroj nákazy, ke komunitnímu šíření v kraji nedochází," uvedla dopoledne pro ČTK mluvčí hradecké KHS Veronika Krejčí. Stále platí, že v kraji jsou dvě ohniska, jedno v domově důchodců v Úpici na Trutnovsku a druhé v domově důchodců v Polici nad Metují na Náchodsku.

V Královéhradeckém kraji je z hlediska aktivních případů stále nejhorší situace v okrese Trutnov, kde bylo dnes dopoledne 166 aktuálně nemocných, o 17 více než ve středu dopoledne. V okrese Hradec Králové bylo dnes 120 aktivních případů. Za posledních 24 hodin stoupl i počet uzdravených o rovných deset na 569. Počet úmrtí pacientů s covidem-19 je stále na deseti.

ku kš
ČTK
Ilustrační foto