Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

26°

Svátek má

Přes zhoršující se epidemickou situaci většina institucí funguje bez omezení

11. 9. 2020

page.Name
Přestože se epidemická situace související s nákazou covid-19 den za dnem zhoršuje, většina úřadu a institucí v Královéhradeckém kraji zatím nepřistoupila k omezení provozu. Fungují v běžném režimu a ani nezavedly odklady svých výkonů. Pro své zaměstnance mají dostatek ochranných prostředků. Radnice velkých měst v regionu zatím rušení zasedání zastupitelstev neplánují.

Krajský soud v Hradci Králové, který na jaře kvůli koronaviru odkládal některá soudní jednání, toto opatření zatím nezavedl. Podobně jako další instituce zvýšil dezinfekci prostor, hlavně míst přístupných veřejnosti. Vedení soudu vyčkává na další vývoj situace kolem šíření nákazy. Předseda soudu přijal opatření, podle kterého nebudou do budovy soudu vpuštěny osoby s viditelnými symptomy respiračního onemocnění,“ řekl mluvčí krajského soudu Jan Kulhánek.

Nezměněný zůstává také provoz a režim magistrátu. „V prostorách úřadu platí nařízení ministerstva zdravotnictví, tedy povinné nošení roušek a dodržování doporučených rozestupů. Celou řadu dotazů, podnětů či žádostí je možné řešit elektronicky, tedy telefonicky a e-mailem," uvedla mluvčí hradeckého magistrátu Kateřina Šmídová.

Jak už jsme čtenáře informovali, nové ministerské nařízení zahrnující povinnost nosit roušku uvnitř budov včetně firem, které platí od včerejška, se dotýká také návštěvníků královéhradeckých vodních atrakcí. Při návštěvě vnitřních prostor areálů, tedy Wellness studia Flošna, Squashe Flošna, aquacentra v Městských lázních a krytého plaveckého padesátimetrového bazenu musejí návštěvníci vstoupit do budovy s ochranou dýchacích cest.

„Roušku bude možné sundat až v šatnách. Nařízení nosit roušku neplatí v prostorech vnitřních umělých koupališť a bazénů a pro sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, soutěže a podobně," upozornila mluvčí Šmídová. Nařízení o nošení roušek se netýká venkovních prostor areálů, tedy Slunné loučky vedle krytého bazénu a na letním koupališti Flošna kromě restaurace.

Šíření koronaviru v Královéhradeckém kraji zrychluje, od středečního dopoledne přibylo 46 potvrzených případů covidu-19, což byl nejvyšší denní nárůst v kraji od začátku pandemie v březnu. Nejvíce je zasaženo Trutnovsko. Počet aktivních případů nemoci v kraji vzrostl oproti střednímu dopoledni o 27 na 275.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto