Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Česko svítí modře aneb Podpora lidí s autismem, rozzáří se i Hučák

1. 4. 2021

page.Name
Stejně jako v minulých letech se i letos malá vodní elektrárna Hučák v centru Hradce Králové rozzáří modrou barvou. Stane se tak v noci ze zítřka na sobotu jako symbol připojení se ke Světovému dni porozumění autismu a s ním spojené osvětové kampani Česko svítí modře.

„Nasvícením našich objektů po celé České republice chceme již tradičně poukázat na důležitost otevřené komunikace o autismu a bourání bariér a mýtů, které poruchy autistického spektra provázejí,“ říká Michaela Chaloupková, leader udržitelného rozvoje a členka představenstva Skupiny ČEZ.

S poruchou autistického spektra žije v České republice na 200 tisíc občanů, do života více či méně zasahuje dalším 400 tisícům jejich nejbližších. Počty nově diagnostikovaných případů narůstají a s nimi také iniciativy jednotlivců i odborníků napříč republikou. Světový den zvýšení povědomí o autismu, který připadá právě na 2. dubna, má za cíl zvýšit informovanost veřejnosti o poruchách autistického spektra. Více informací najdete na www.nadejeproautismus.cz

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: ČEZ