Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

24°

Zítra

27°

Svátek má

Dočasné semafory už řídí dopravu na křižovatce do fakultní nemocnice

4. 3. 2021

page.Name
Avizovaná dočasná instalace semaforů je tady. Dnes začaly řídit dopravu ve Zborovské ulice na křižovatce do Fakultní nemocnice v Hradci Králové a mají zde zlepšit dopravní situaci. V provozu by měly být po dobu fungování očkovacího centra v nemocnici až do zahájení plánované rekonstrukce křižovatky Mileta.

„Je dobře, že se nám ve spolupráci s fakultní nemocnicí podařilo přesvědčit Dopravní inspektorát Policie České republiky a další zúčastněné strany o možnosti umístit na křižovatku provizorní semafory. Jejich instalaci jsme zajistili v podstatě v řádu několika týdnů včetně projednání a zajištění potřebných financí v radě i zastupitelstvu města,“ řekl primátor Alexandr Hrabálek.

Podle něj spuštěním semaforů dojde ke zlepšení dopravní situace, která je v tomto prostoru nyní intenzivnější, protože tudy projíždějí auta do nemocnice i nedalekého odběrového centra na covid-19. „Po zřízení očkovacího centra ve fakultní nemocnici předpokládáme, že doprava v těchto místech ještě zhoustne,“ uvedl primátor.

Město nakonec upustilo od původního záměru instalovat semafory natrvalo. Vzhledem k tomu, že jde pouze o dočasnou světelnou signalizaci, je jejich montáž, instalace a následný servis hrazen formou pronájmu ve výši zhruba 1,2 milionu korun s DPH za jeden rok.

Semafory na tomto místě nejsou pro řidiče novinkou. Už v roce 2018 tady provizorně řídily provoz jako součást objízdných tras po dobu rekonstrukce okružní křižovatky na Brněnské třídě. Znovu se sem vrátily nejen kvůli hustějšímu provozu, ale také s ohledem na požadavky veřejnosti i komise místní samosprávy.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: mmhk.cz