Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Domov pro matky s dětmi získal 300 respirátorů, pro každého obyvatele šest

5. 3. 2021

page.Name
Klienti Domova pro matky s dětmi Oblastní charity Hradec Králové dnes obdrželi 300 respirátorů. Pracovníci Potravinové banky Hradec Králové je do domova dopoledne dovezli pro lidi v nouzi. Hradecká potravinová banka včera obdržela pro potřebné 115 tisíc respirátorů FFP2 a v předchozích dnech celkem 350 tisíc roušek.

„Poptávka po ochranných prostředcích je velká. Informaci jsem ve čtvrtek večer rozeslal všem našim odběratelům, mezi nimiž jsou i některé města a obce. Ozývají se nám ale i další obce a města i další neziskové organizace, které s lidmi v nouzi v terénu pracují. Obrovský zájem je například z Broumovska,“ řekl Václav Pitucha z hradecké potravinové banky.

V Domově pro matky s dětmi v Hradci Králové je v současné době zhruba 50 klientů včetně dětí. „Na osobu v nouzi připadá šest respirátorů, to znamená, že domov dostal celkem 300 kusů respirátorů,“ uvedl Vojtěch Šůstek, předseda hradecké potravinové banky a ředitel Oblastní charity Hradec Králové.

Vláda v pondělí rozhodla o tom, že stát ze svých rezerv pošle do potravinových bank tři miliony respirátorů a 170 tisíc roušek. Organizace, které pomáhají lidem v nouzi, dostanou pro jednoho potřebného šest respirátorů. Získají je podle počtu osob, které uvedou v čestném prohlášení. Města a obce mají nárok na šest respirátorů pro 2,5 procenta svých obyvatel.

V Česku platí od pondělí povinnost nosit v hromadné dopravě, zdravotnických zařízeních, obchodech a na dalších místech respirátor nebo nanoroušku. Vláda minulý týden nechala do potravinových bank ze státních rezerv přepravit 7,5 milionu chirurgických roušek. Ty ale jako ochrana už nestačí.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto