Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Fotbalový stadion je o krok blíže stavbě, ÚOHS zastavil správní řízení v tendru

24. 3. 2021

page.Name
Poté, co včera rada města Hradce Králové schválila jako vítěze tendru na stavbu nového fotbalového stadionu sdružení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont a doporučila ho ke schválení zastupitelstvu, které bude zasedat v pondělí, dnes město obdrželo rozhodnutí od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Tato instituce zastavila správní řízení zabývající se zadávacími podmínkami tendru na multifunkční fotbalový stadion. Důvodem ukončení řízení je zpětvzetí návrhu ze strany stěžovatele. „Včera jsme v radě města jednomyslně doporučili zastupitelstvu schválit vítěze tendru na multifunkční fotbalový stadion, ovšem byli jsme si plně vědomi odpovědnosti k probíhajícímu řízení s ÚOHS. Dnes jsem prostřednictvím administrátora zakázky obdržel od ÚOHS rozhodnutí o zastavení správního řízení,“ potvrdil náměstek primátora Jiří Bláha.

 Podle něj by blokace podpisu s vysoutěženým zhotovitelem ze strany ÚOHS by po nabytí právní moci tohoto rozhodnutí měla být odstraněna. Pokud uskupení firem jako vítěze tendru zastupitelé schválí, měla by být cena stavby stadionu 568 milionů korun bez DPH. „Pokud se tak stane, předpokládáme, že by se zhotovitelem mohla být podepsána smlouva zhruba v polovině dubna,“ prozradil náměstek.

Ten ještě poznamenal, že vše sice v tomto ohledu vypadá velmi nadějně, ale tendr bude ukončený až právě podpisem smlouvy. „Stále musíme dbát na zákonné lhůty a podmínky zadávacího řízení, stejně tak nemůžeme předjímat rozhodnutí zastupitelstva,“ dodal Bláha.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Ondřej Littera