Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

22°

Svátek má

Komise vybrala vítěze tendru na fotbalový stadion, jméno zazní koncem března

11. 3. 2021

page.Name
Stavbu zbrusu nového stadionu v Hradci Králové, který by měl nahradit ve čtvrti Malšovice ten polorozbořený původní, město připravuje už více než patnáct let. Cesta k této prioritní stavbě byla komplikovaná, a ještě nedávno se zdálo, že jde o nekonečný příběh. Bez žádoucího výsledku proběhly tři tendry na zhotovitele stavby a teprve nyní, ve čtvrtém v pořadí, který byl vypsán loni 4. září, může být znám vítěz.

Tak daleko se hradecká radnice v této záležitosti v minulosti nedostala. Jméno vítěze na tuto investici za bezmála 600 milionů korun bez DPH, které vybere hodnotící komise, bude patrně známo na konci března. Ještě předtím, v pátek 26. března, má závěry komise projednat rada města s tím, že konečné slovo k případnému schválení vítěze bude mít 29. března zastupitelstvo.

Komise vítěze tendru vybrala ze tří uchazečů, ale jeho jméno radnice dosud nezveřejnila. Kromě tohoto rozhodnutí hodnotící komise je na pořadu dne rovněž vyjádření antimonopolního úřadu. Před časem totiž stavební společnost PORR vznesla námitku s poukazem na to, že se jí nelíbí určité zadávací podmínky soutěže včetně nastavených kritérií.

Ještě, než tedy dojde k podpisu smlouvy s vítězem tendru, antimonopolní úřad řešící soutěž ve správním řízení, zaujme ke vzneseným námitkám své stanovisko. Město však námitky společnosti PORR odmítá a tvrdí, že v této věci postupovalo správně. Pokud vše dopadne  podle představ radnice, nemělo by zahájení stavby nového stadionu, na nějž by mohla být využita státní dotace, už stát nic v cestě.

Novou arénu bude ke svým zápasům využívat druholigový klub FC Hradec Králové, který zde bude mít zároveň své zázemí. Podle dostupných informací by měl stadion s kapacitou až více než devět tisíc zastřešených míst splňovat kritéria pro UEFA mezinárodní utkání.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Ondřej Littera