Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Krajský úřad začne testovat zaměstnance na covid-19, bez ohledu na nařízení vlády

10. 3. 2021

page.Name
Jednou týdně. Taková bude frekvence testováni zaměstnanců a úředníků Krajského úřadu v Hradci Králové na covid-19, které začne zítra. Úředníky bude testovat zdravotní tým Domova U Biřičky na určeném místě přímo v budově úřadu.

„Plánovali jsme začít testovat zaměstnance úřadu bez ohledu na to, jestli to nařídí vláda, nebo ne. Každému zaměstnanci vykonávajícímu práci na pracovišti osobně jsem od tohoto týdne uložila povinnost podstoupit preventivní testování na covid-19 jednou týdně,“ uvedla ředitelka krajského úřadu Ivana Křečková.

Krajský úřad má v současnosti 430 zaměstnanců. Testování se nebude týkat těch, kteří covid-19 prodělali před méně než 90 dny, ale také těch, kteří předloží vlastní odborně provedený test nebo certifikát o očkování. Kromě odběrů byla posílena bezpečnost umístěním termokamery u recepce úřadu, která příchozím měří tělesnou teplotu. V případě naměření vyšší hodnoty personál recepce návštěvníka změří ručním teploměrem. Pokud i v tomto případě měření ukáže zvýšenou teplotu, nebude mu umožněn vstup do budovy.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto