Pátek

31. března 2023

Nyní

12°

Zítra

11°

Svátek má

Na standardních lůžkách klesá počet pacientů s covidem, na JIP pomaleji

1. 4. 2021

page.Name
Dobrou zprávou, která přišla z Fakultní nemocnice Hradce Králové, nepochybně je, že pokračuje pozvolný pokles počtu pacientů hospitalizovaných s covid-19 na standardních lůžkách. Počty pacientů s nemocí na jednotkách intenzivní péče však klesají výrazně pomaleji. „K dnešnímu dni bylo v nemocnici hospitalizováno přibližně 140 pacientů s covid-19, z toho kolem 50 na JIP,“ sdělil její mluvčí Jakub Sochor.

Na začátku března se počet pacientů pohyboval kolem 210, v polovině měsíce jich bylo zhruba 170. „Některá oddělení určená pro pacienty s covid-19 se již uvolnila, část z nich necháváme jako rezervu, pokud by se epidemická situace případně zhoršila. Jedno z oddělení na Ortopedické klinice jsme již začali připravovat na návrat do normálního provozu, nutné je provést vymalování a úklid,“ uvedl ředitel „fakultky“ Vladimír Palička.

O postupnému návratu k běžnému provozu bude nemocnice rozhodovat na základě pokynů Ministerstva zdravotnictví ČR a také podle epidemického stavu. I přes zlepšení epidemické situace v kraji zůstává kvůli ochraně pacientů a zaměstnanců před možností nákazy v platnosti zákaz návštěv hospitalizovaných v celém areálu fakultní nemocnice, která žádá o dodržování všech opatření k zamezení možného přenosu nákazy.

Fakultní nemocnice zajišťuje provoz Očkovacího centra ve svém areálu, které dosud podalo zhruba 32 tisíc dávek vakcíny, pokračuje především očkování seniorů a také další určených skupin. Nemocnice je v případě stabilních dodávek vakcín schopná aplikovat zhruba 30 tisíc dávek vakcíny měsíčně. Toto zdravotnické zařízení zajišťuje také provoz Odběrového centra covid-19 v zadní části areálu, které provádějí indikovaným pacientům PCR testy i antigenní testování veřejnosti. „V posledních týdnech centrum eviduje pokles počtu prováděných PCR testů, klesá také procentuální podíl pozitivních testů,“ dodal mluvčí.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto