Neděle

21. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Po celý duben mohou rodiče prvňáčky zapsat do školy online

31. 3. 2021

page.Name
Stejně jako loni bude i letos probíhat zápis prvňáčků do hradeckých základních škol elektronickou formou po celý duben. K vyplnění formuláře se rodiče dostanou přes webové stránky vybrané školy. Ti, kteří nemají možnost využít elektronickou formu, se mohou v pátek 16. dubna od 16 do 17 a následující den od v sobotu od 9 do 10 hodin zastavit k zápisu osobně přímo ve škole.

„V loňském roce jsme s touto formou zápisu dětí do škol začali a poměrně se nám osvědčila. Rodiče ji využívali mnohem raději, jelikož se nemuseli soustředit na konkrétní termín, ale měli na zápis celý měsíc. Letos jsou tedy zápisy v obdobném stylu,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek.  

U případného osobního zápisu musí být předložen občanský průkaz zákonného zástupce, rodný list dítěte a zdravotní průkaz dítěte. „Pokud se rodiče dostaví osobně, bude nutné, aby dodržovali veškerá platná protiepidemická nařízení. Ve školách bude samozřejmě k dispozici také dezinfekce,“ dodal primátor.

V minulém školním roce do prvních tříd nastoupilo zhruba 950 prvňáčků, otevíralo se pro ně 37 tříd. „Za poslední roky rostou počty žáků nastupujících do prvních tříd základních škol. Očekáváme, že tento trend ještě nějakou chvíli potrvá a letos jich bude zase o něco více, i když to možná bude jen v řádu jednotek,“ uvedl vedoucí odboru školství magistrátu Zbyněk Bárta. Město je zřizovatelem 17 základních škol.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: zapisyonline.cz