Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Policisté zdolávali kilometry a přispěli tak penězi na charitativní turnaj

5. 3. 2021

page.Name
Královští sokoli, hradecký tým nejvyšší basketbalové ligy České republiky, ve spolupráci s nadačním fondem Sport Hradec Cup, již druhým rokem pořádají charitativní akci podporující hendikepované děti. Tentokrát byla nazvaná Kilometry s Královskými sokoly!

Cílem této důležité akce je v rámci 13. ročníku Sport Hradec Cup věnovat na charitu tohoto nadačního fondu peníze za nachozené, naběhané, naběžkované či naveslované kilometry. Do tohoto charitativního počinu se přihlásili i královéhradečtí policisté z pohotovostního a eskortního oddělení.

„Založili tým, vyplnili registraci a začali shromažďovat kilometry. Mohli tak využít svůj aktivní životní styl pro dobrou věc a zkusit se i v této těžké době odreagovat. Za každý nasportovaný kilometr přibyla do kasičky nějaká ta kačka, až se nakonec podařilo za celý únor nasportovat 1093 kilometrů a přispět částkou 14 300 korun,“ řekla mluvčí policie Lucie Konečná.

Policisté věří, že vybrané peníze poslouží dobré věci. Za minulých dvanáct ročníků fond předal celkem šest milionů korun. Podpořeno tak bylo 47 hendikepovaných, dále třikrát hradecká hematologie, dvakrát Sklíčko Mohelnice a jednou hradecké Prointepo.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR