Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Polovinu startů vrtulníku hradečtí letečtí záchranáři absolvují v noci

7. 3. 2021

page.Name
K zásadní změně došlo od začátku ledna letošního roku v Letecké záchranné službě v Hradci Králové, která přinesla rozšíření doby letové pohotovosti na 24 hodin, tedy na nepřetržitý provoz. Už během prvních týdnů provozu se ukázalo, že téměř v polovině případů je potřeba letět na pomoc v noci, jak ukazuje reportáž Východočeské televize V1.

„Kromě zavedení moderního vybavení pro noční vidění jsme rovněž museli doplnit personál, abychom zajistili služby v plném rozsahu. Jednoho ze záchranářů jsme připravovali déle než rok a výběrové řízení pro nové lékaře jsme udělali loni v březnu,“ řekl Salonkám v nedávném rozhovoru Anatolij Truhlář, vedoucí lékař střediska Letecké záchranné služby v Hradci Králové.

Podle něj záchranáři ve vrtulníku nevykonávají pouze zdravotnickou činnost, ale také práci v kokpitu předepsanou leteckými předpisy. „Na konci roku jsme měli personál perfektně vycvičený, takže změna proběhla bez jakýchkoliv komplikací,“ prozradil k nepřetržité čtyřiadvacetihodinové službě letecký záchranář Truhlář. Čtěte také.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto:
Jaromír Chalabala