Středa

30. listopadu 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Před budovou krajského úřadu už pošesté vyvěsili vlajku pro Tibet

10. 3. 2021

Před budovou krajského úřadu už pošesté vyvěsili vlajku pro Tibet 6 snímků
Na Pivovarském náměstí před budovou Krajského úřadu v Hradci Králové, dnes opět po roce na vlaje vlajka Tibetu. Na stožár, jako symbolické vyjádření solidarity s Tibeťany v den výročí tibetského povstání proti čínské okupaci v roce 1959, ji vytáhli náměstci hejtmana Pavel Bulíček a Arnošt Štěpánek společně krajskou zastupitelkou a předsedkyní finančního výboru Annou Maclovou.

„Tibetská vlajka se stala symbolem vyjádření solidarity se všemi, kteří jsou utlačováni nedemokratickými politickými režimy. Královéhradecký kraj letos vyvěsil vlajku již pošesté a připojil se tak k dalším městům v České republice ale i v Evropě,“ uvedl první náměstek Pavel Bulíček.  Poprvé kraj tibetskou vlajku vyvěsil v roce 2013 a od roku 2017 se k akci Vlajka pro Tibet připojuje každý rok.

Mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě. Jejím cílem je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Kampaň se koná 10. března na výročí Tibetského národního povstání proti čínské okupaci v roce 1959, během kterého zemřelo přes 80 tisíc Tibeťanů. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: KÚ HK