Neděle

3. července 2022

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

Před budovou krajského úřadu už pošesté vyvěsili vlajku pro Tibet

10. 3. 2021

Před budovou krajského úřadu už pošesté vyvěsili vlajku pro Tibet 6 snímků
Na Pivovarském náměstí před budovou Krajského úřadu v Hradci Králové, dnes opět po roce na vlaje vlajka Tibetu. Na stožár, jako symbolické vyjádření solidarity s Tibeťany v den výročí tibetského povstání proti čínské okupaci v roce 1959, ji vytáhli náměstci hejtmana Pavel Bulíček a Arnošt Štěpánek společně krajskou zastupitelkou a předsedkyní finančního výboru Annou Maclovou.

„Tibetská vlajka se stala symbolem vyjádření solidarity se všemi, kteří jsou utlačováni nedemokratickými politickými režimy. Královéhradecký kraj letos vyvěsil vlajku již pošesté a připojil se tak k dalším městům v České republice ale i v Evropě,“ uvedl první náměstek Pavel Bulíček.  Poprvé kraj tibetskou vlajku vyvěsil v roce 2013 a od roku 2017 se k akci Vlajka pro Tibet připojuje každý rok.

Mezinárodní kampaň Vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě. Jejím cílem je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Kampaň se koná 10. března na výročí Tibetského národního povstání proti čínské okupaci v roce 1959, během kterého zemřelo přes 80 tisíc Tibeťanů. Česká republika se ke kampani připojuje pravidelně od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města.

(hyš-dl)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: KÚ HK