Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Protihlukové stěny na Hradubické mají snížit hluk a zklidnit bydlení v lokalitě

17. 3. 2021

page.Name
Klidnější bydlení pro obyvatele z okolí Rašínovy třídy v Hradci Králové. To je hlavní cíl stavby nových protihlukových stěn na Hradubické, jejichž výstavbu v této lokalitě v dubnu chystá zahájit Ředitelství silnic a dálnic. Podle náměstka primátora Jiřího Bláhy je zde konečně vyhlídka na snížení nadměrného hluku z automobilové dopravy.

„Na základě měření z roku 2016 tudy projede více než 30 tisíc aut, a to jen přes den, v noci je to něco přes čtyři tisíce. Tato čísla jsou skutečně vysoká a pro občany bydlící v této lokalitě to musí představovat nemalé komplikace,“ řekl náměstek. Výstavbou protihlukových stěn by mělo dojít ke snížení hluku o devět decibelů přes den, v noci pak o tři a půl decibelu.

Aby mohlo na jaře dojít k zahájení stavby, byly v těchto dnech na místě odstraněny pouze v potřebném rozsahu menší stromy a náletové dřeviny. „Stavební náklady z projektové dokumentace se pohybují kolem 51,6 milionu korun včetně DPH. Finanční prostředky už máme na stavbu přiděleny. Během ní nebude provoz na Rašínově třídě omezen, dojde pouze ke zúžení současných jízdních pruhů ve směru na Pardubice,“ uvedl za ŘSD ředitel Správy Hradec Králové Marek Novotný.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: hradeckralove.org