Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

S příchodem jara se veřejnosti opět otevřou Otčenáškovy terasy

22. 3. 2021

page.Name
Jižní terasy Karla Otčenáška nedaleko centra Hradce Králové budou od zítřka opět přístupné veřejnosti, a to vždy od 7 do 21 hodin. Oblíbené místo hradecké veřejnosti bude přístupné opět od 7 do 21 hodin. Podle náměstka primátora Pavla Marka se Otčenáškovy terasy, které své jméno získaly teprve loni, se každoročně otevírají s příchodem jara.

„Chtěli jsme, a to i s ohledem na mírné zlepšení koronavirové pandemie v Hradci, dopřát veřejnosti zase o něco příjemnější procházku po našem městě. Přístup na terasy je možný ze schodiště Bono Publico nebo z Gočárova schodiště,“ řekl náměstek. Během dnešního odpoledne byly na terasách instalovány informační cedulky s pokyny.

Veřejnost by na těchto místech měla dbát nařízení vlády a opatření ministerstva zdravotnictví. „Možnost návštěvy tohoto místa chceme, stejně jako návštěvy dětských hřišť, ponechat na úsudku občanů a jejich zodpovědnosti,“ dodal Marek.  Vedení města také během dneška rozhodlo o otevření dopravního hřiště v Třebši, které provozuje městská policie. V provozu by mělo být od 1. dubna. I zde je však třeba dodržovat nařízení vlády ČR a opatření ministerstva zdravotnictví.

 

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz

Ilustrační foto: hradeckralove.cz