Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Barmanská kouzla v ukrytém hradeckém baru

15. 6. 2021

page.Name
Na zdech mu visí nespočet barmanských ocenění, procestoval svět  a nakonec zakotvil v Hradci Králové. Tomáš Melzer si pod Bílou věží otevřel bar, který je jedinečný svým fungováním. O jeho adresu si totiž musíte napsat nebo zavolat. Uvítají tam ale každého, kdo si chce užít příjemný večer.

Už střední škola rozhodla o tom, že bude Tomáše Melzera v životě doprovázet barmanské náčiní. „Když se má člověk v deváté třídě rozhodovat o svém povolání, tak moc neví. Bylo to buď gymnázium a nebo střední škola s nějakým zaměřením. A po gymnáziu musí člověk na vysokou školu, takže jsem zvolil jinak. Na hotelové škole se mi líbilo, že pojí práci s lidmi a kreativitu ať už v kuchyni a nebo právě za barem,“ říká Tomáš Melzer.

Už od prvního ročníku se vydával na soutěže a v tom pokračoval i po škole. Za sebou má nespočet vítězství a cest mimo Českou republiku. „Nejhezčí bylo Mexiko, to jsem si opravdu užil. Šest dní trvala soutěž a my si to prodloužili ještě o pár dnů dovolené.“ Nakonec se ale usadil v Hradci Králové, kde si otevřel bar, který je jedinečný svým konceptem. Je totiž inspirován takzvanými speakeasy bary, které vznikaly za dob prohibice.

O tom, jaká je cesta jednoho z nejlepších barmanů v republice a jak funguje Blind Lion bar, si budete moci přečíst v našem červencovém vydání tištěného magazínu. Vše pro vás pečlivě chystáme. 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz