Pondělí

15. července 2024

Nyní

24°

Zítra

22°

Svátek má

Bruslaři a tanečníci oživili Ulrichovo náměstí

7. 6. 2021

page.Name
O víkendu ožilo hradecké Ulrichovo náměstí. Akci s názvem Jam&Roll měli na starosti tanečníci z Taneční skupiny T-Bass a spojili tak street dance kulturu s dvoustopými bruslemi. Takzvané roller skates se s tancem pojí čím dál více.

Na náměstí se dříve takové akce pořádaly často. Ať už to byly závody na skateboardu, koloběžkách a nebo streetball. ,,Já už jako mladý jsem tady hrál zápasy ve streetballu. Takže když jsme se teď rozhodovali, kde akci udělat, tak bylo jasno. Ulrichák je místo, které úplně vybízí k tomu, aby se tady lidé scházeli,'' říká vedoucí Taneční skupiny T-Bass Zdeněk Zolman. 

Taneční skupina T-Bass má ve svém repertoáru výuku tance na bruslích už několik let. Tento trend sem k nám do Hradce Králové přinesl pražský tanečník Tommy Pražák, který je v tom už zkušeným matadorem. 

Slunečné odpoledne doplnil o skvělou hudbu pražský DJ Fuuse, který je koncertním DJ Bena Cristovao a byl s ním i na letošní Eurovizi. Jelikož i svět street dance kultury měl teď několik měsíců pauzu od akcí, tak se hned na tuto jednu z prvních přijel podívat i známý choreograf Yemi. Ten vystupoval a tvořil choregrafie v šesti sériích pořadu Tvoje tvář má známý hlas a za sebou má i koncertní turné se zpěvákem Kanye West. 

Pokud se epidemická situace nezhorší, chtěla by Taneční skupina T-Bass pořádat akci Jam&Roll pravidelně. 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz