Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Po ničivém tornádu v moravských Mikulčicích hasiči vyrazili na pomoc!

29. 6. 2021

Po ničivém tornádu v moravských Mikulčicích hasiči vyrazili na pomoc! 12 snímků
Mikulčice. Jihomoravská vesnice, kterou postihla nedávná přírodní pohroma v podobě ničivého tornáda. Kromě toho, že se vzedmula vlna solidarity, byla potřeba také praktická pomoc. Do obce se vydali na likvidační práce hasičí z Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

O víkendu absolvovali velmi náročný zásah, při němž především zajišťovali poškozené střechy. „Strháváme zničené konstrukce, pomocí plachet je provizorně zabezpečujeme, odvážíme a likvidujeme suť a nebezpečný odpad. Pomocí motorových pil rozřezáváme zbytky větví a stromů a pomocí čelního nakladače uklízíme trosky z komunikace,“ prozradil velitel hasičského odřadu Jan Čech.

Mimo to hasiči dokonce ošetřili pět dobrovolníků s drobnými zraněními poranění, kteří prováděli likvidační práce. „Naše parta je naštěstí zatím v pořádku,“ uvedl velitel. Hasiči z Královéhradeckého kraje rovněž organizují převoz humanitární pomoci, zejména střešních latí, plachet a dalšího materiálu na zajištění poškozených střech.

Při této příležitosti byli osloveni nejen starostové a starostky obcí v Královéhradeckém kraji, ale také  veřejnost s tím, že potřebný materiál je možné věnovat a dovézt do areálu centrální stanice v Hradci Králové. Jen během soboty se zde sešlo takové množství materiálu, že nedělní závoz musel být organizován ve spolupráci se Záchranným útvarem Hasičského záchranného sboru České republiky.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Foto: Michal Fanta