Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Priorita pro řidiče: Stavba dálnice z Hradce do Jaroměře. Otevře se v prosinci

11. 6. 2021

page.Name
Stavba dálnice D11. To je priorita, na kterou řidiči už dlouhá léta čekají. V současné době se intenzivně pracuje na úseku z Hradce Králové do Jaroměře. Podle našich informací by měla být otevřena už v prosinci letošního roku, což vítá Marek Konečný z Hradce Králové, který je řidičem kamionu.

„Už, aby to bylo. Dálnice tímto směrem je nutná. Současná úzká silnice je už dávno pro pro takový provoz, který se stále zvyšuje, naprostor nevyhovující,“ řekl Salonkám řidič. Podle Jana Studeckého, mluvčího Ředitelství silnic a dálnic, jsou už v úseku do Smiřic hotové všechny přeložky inženýrských sítí, zemní práce a úpravy podloží a většina konstrukčních vrstev vozovek.

„Mosty přeložek nad dálnicí jsou postupně kolaudovány a předávány následným vlastníkům,“ uvedl. Na druhém úseku jsou hotové betonáže všech mostních objektů a stěžejní stavební objekty jsou hotové z 80 procent. Nyní se pokládají živičné povrchy.

„Jezdím za rodiči do Jaroměře a někdy je to fakt horor. Jsem sice dost svižný řidič, ale někteří lidé za volantem jsou asi úplně mimo. Na úzké komunikaci se občas tvoří fronty a oni je předjíždějí, to nechápu. Nová dálnice je určitě dobrým řešením,“ myslí si dalš řidič Patrik Ježek z Hradce Králové.

Stavba dálnice do Jaroměře měří více než dvaadvacet kilometrů a je rozdělena na úseky z Hradce Králové do Smiřic a pak dále do Jaroměře. Celkové náklady na tuto stavbu přesahují čtyři miliardy korun bez DPH. Dálnice D11 se začala stavět nejdříve z Prahy do Hradce, a to už před před více než čtyřiceti lety.  Ze Smiřic na Jaroměř se dálnice budoje od roku 2018 a z Hradce do Smiřic o rok později.  

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto