Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Prostor před zimním stadionem je opět otevřený veřejnosti

24. 6. 2021

page.Name
Patnáct milionů korun a deset měsíců práce. Prostor před hradeckým zimním stadionem se dnes otevřel veřejnosti. Takzvaný dopravní uzel, začal s měsíčním předstihem sloužit cyklistům i pěším.

Před zimním stadionem se můžete posadit na nové lavičky, pokochat se květinovým záhonem a novinkou je i parkoviště pro 45 kol a dalších 25 stojanů na bicykly při cestě podél stadionu. Kolem ČPP arény je nový chodník a stezky pro cyklisty.

,,Po dešti se tady dříve prakticky nedalo projít a tyto problémy nyní zmizely. Bylo krásným způsobem rekonstruováno parkoviště, byl zrekonstruován celý tento veřejný prostor a hlavně byla opravena komunikace k elektrárně, kde lidé budou moci nyní velmi pohodlně přejít,'' říká s úsměvem na tváři primátor města Alexandr Hrabálek. 

,,Vznikl nový krásný prostor před zimním stadionem, kde třeba v případě mimořádných utkání nebo přenosů z mimořádných turnajů, se budou moci sejít fanoušci třeba před velkoplošnou obrazovkou a v důstojném prostředí, na vydlážděném prostředí ne v kalužích, budou moci slavit, doufejme, naše vítězství,'' dodává Hrabálek.

 

,,Parter města získal zcela novou dimenzi, zcela nové hodnoty. A to jak počtem stojanů na kola, tak propojením cyklostezky mezi řekou přes Orlici a přes řeku Labe. Byly tady instalovány i sčítače, které zaznamenávají jak cyklisty, tak i pěší. Data z nich poslouží městku k plánování dalších tras,'' říká náměstek primátora Jiří Bláha.

 

Tereza Karanská  
tereza@salonkyhk.cz