Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Ptáme se Hradečáků: Kam se chodíte koupat? Na plovárnu nebo do přírody?

9. 6. 2021

page.Name
V posledních dnech panuje teplé počasí, které vybízí nejen k výletům do přírody, ale také ke koupání. V Hradci Králové už nyní mohou za určitých podmínek návštěvníci zavítat na oblíbené koupaliště Flošna, nebo se vypravit do kempu Stříbrný rybník. Jsou ale i tací, kteří se neváhají zanořit do řek Labe či Orlice.

„Jsem od mladí příznivcem říčního koupání. Mám rád ten souboj s řekou, to mě hodně baví. Koupaliště jsem až na nějaké výjimky, nikdy moc nevyhledával. Je tam plno lidí, a to mi nevyhovuje. Jsem příznivcem koupání v přírodě,“ řekl Salonkám v centru města zdejší senior Karel Vojáček. Naopak na Flošnu se těší Klára Machová z Hradce Králové.

„Máme dvě děti a pro ně je to ideální prostředí. Jsou tam atrakce, u kterých se vyblbnou, a navíc se tam potkávají s kamarády ze školy. Já osobně mám Flošnu ráda a neměnila bych za řeku nebo rybník,“ řekla nám Klára. Další oslovení, kterými byli studenti Marek a Simona, místa koupání střídají. „Chodíme se koupat s partou. Jednou zajdeme na koupaliště, jindy zase na Stříbrňák, podle nálady,“ uvedl Petr. „Já teda preferuji spíše to koupaliště,“ vstoupí do hovoru Simona, „je tam čistá voda.“

Letošní jarní počasí bylo ale vrtkavé, dlouho se drželo to chladnější a k vodě to moc nelákalo. Proto většina oslovených přiznala, že se ještě letos nekoupala. „Pokud bude o víkendu teplo a slunečno, vyrazím si s chutí zaplavat na Stříbrný rybník. To je moje oblíbené místo a už se těším na moji letošní premiérovou koupačku,“ nechal se slyšet Petr Málek z Malšovic.

Letní koupaliště Flošna je otevřeno od pondělí do pátku od 10 do 19 hodin. Bazény jsou vyhřívány na 26 °C. Včerejším dnem zde však došlo ke změnám podmínek vstupu do areálu wellness i samotného koupaliště. Více informací v této souvislosti najdete na stránkách koupaliště Flošna. Své brány dokořán již otevřel také oblíbený a vyhledávaný kemp Stříbrný rybník.

Zažít zde lze nejen relax, pohodu a klidný odpočinek, ale také aktivitu, sport i adrenalin. Kromě koupání nabízí i další zajímavosti. „Plánujeme vrátit na Stříbrňák život. Chceme vytvořit prostředí, které je čisté a jídlo včetně ubytování je na vysoké úrovni. Fungovat bude letní kino, pódium pro koncerty a připravují se další akce a srazy,“ zve do areálu Milan Zerzán, ředitel hradeckých městských lesů, které kemp Stříbrný rybník provozují.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto