Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Rotunda na Tylově nábřeží je stále prázdná. Co by tam podle vás mělo být?

2. 6. 2021

page.Name
Kotěrovy kiosky na Pražském mostě tvoří bránu do samotného centra Hradce Králové. Po několika letech jsou tři z nich už po rekonstrukci a poslední se jí brzy dočká. Do nejmenšího kiosku na Eliščině nábřeží se během několika týdnů nastěhuje nový nájemce a plánuje zde prodávat zmrzlinu. Na protilehlém břehu se ale na nájemce stále čeká. Čím by se podle vás měla rotunda zaplnit?

Na svého nájemce čeká kiosek na Tylově nábřeží, kde ještě nedávno fungoval prodej punčochového zboží. Zázemí rotundy vytváří nejen toaleta, ale i kuchyňka s elektrickým ohřívačem. Prostor je to tedy velmi lákavý.  

Vydali jsme se do ulic a Hradečáků se zeptali, co by oni uvítali na pobřeží řeky Labe. Nejčastější odpovědí byla kavárna, která by mohla mít pár stolků jako zahrádku dole na náplavce. Ta by rozhodně zpříjemnila procházky podél řeky a zároveň by zde mohli doplnit kofein ti, kteří ráno spěchají přes most do práce. 

Dobrým nápadem je i prodejna tak zvaných freshů - nápojů z čerstvého ovoce a zeleniny. Ta nám v centru také chybí a nápoje mohou zastat rychlou zdravou svačinu. Dokonce padl i jeden návrh na malou skromnou únikovou hru v jedné místnosti. To rozhodně stojí za zvážení. 

V čem lidé shodují, je názor, že další prodejna ponožek nebo spodního prádla tam není potřeba. Všichni uvítají, když si u Pražského mostu budou moci zakoupit něco na zub nebo dobré pití. Budeme ale muset počkat, co se nakonec v rotundě na Tylově nábřeží zabydlí.

A co si o tom myslíte vy?

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz