Středa

24. července 2024

Nyní

23°

Zítra

22°

Svátek má

Vize dostávají obrysy, část letiště chce ředitel Rock for People oživit celoročně

9. 6. 2021

page.Name
Na naši otázku v rozhovoru pro červnový magazín Salonky, zda je hradecký Festivalpark, kterým je nyní provozovatelem, vyhovující pro takové akce, jako je festival Rock for People, nebo je potřeba ho nějak zkultivovat či rozšířit, odpověděl ředitel festivalu Michal Thomes, že se pracuje s vizemi a dává se dohromady, co by tam mohlo všechno probíhat.

„Využíváme času, kdy máme uvolněné ruce, že nefinišují přípravy k festivalu, který bude v příštím roce, abychom se soustředili na to, co v parku bude potřeba udělat,“ sdělil v květnu Thomes. Nyní už tyto vize dostávají konkrétnější obrysy. V části areálu hradeckého letiště, kde se koná tradiční Rock for People a řada menších či větších kulturních akcí, by se v budoucnu mohla změnit na celoroční zábavní zónu pro všechny generace.

Podle mluvčí magistrátu Kateřiny Šmídové by Thomesova společnost Ameba Production, která má na letišti městské objekty v pronájmu, představila své plány, jak by mohl areál fungovat. „Kromě zázemí pro již zavedené kulturní akce by zde měla vzniknout i sportoviště, family park a další atrakce pro veřejnost či soukromé firmy,“ uvedla mluvčí.  Město záměr vybudovat multifunkční areál, který nabídne kulturní, sportovní a společenské vyžití, vítá.

Jak sdělil primátor Alexandr Hrabálek, společnost Michala Thomese je dlouhodobým seriózním nájemcem a partnerem města v kulturní oblasti. „Spolupráce s ním vždy byla korektní, výborná a bez komplikací. Jde navíc o projekt, který má mezinárodní přesah, což by mohlo znamenat vzestup cestovního ruchu i ekonomiky ve městě. Areál by také mohl nabídnout spoustu nových pracovních možností pro hradecké občany,“ dodal primátor.

Thomes již svůj záměr představil. „Smyslem projektu je sjednotit několik odvětví na jedno místo a nabídnout prakticky různorodé využití areálu pro jakoukoliv věkovou skupinu. I nadále bychom zde chtěli zachovat pořádání festivalu Rock for People, ale zároveň chceme dát příležitost dalším podobným vícedenním akcím,“ prozradil s tím, že image areálu bude založit na ekologicky šetrném přístupu s maximálním využití obnovitelných zdrojů. Město už s nájemcem zahájilo jednání.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto