Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Hradecký Hučák je tahák, na exkurzi dorazil 160 tisící návštěvník

7. 7. 2021

page.Name
Přestože se kvůli nákaze covid-19 musela společnost smířit s rozmanitými epidemickými opatřeními a omezeními, podle Šárky Lapáčkové Beránkové, mluvčí Skupiny ČEZ, neprojevilo se to negativně na návštěvnosti hradecké malé vodní elektrárny Hučák. Ta minulou neděli přivítala 160 tisícího návštěvníka.

Je jím Ondřej Vávra, který se exkurze zúčastnil na doporučení známého. Návštěvník obdržel tašku, ve které byly trička, různé drobnosti včetně malého domácího grilu. „Z dárku, který pro něj připravili průvodci, měl opravdu velkou radost a bylo to pro něj milé překvapení i zpříjemnění zajímavé prohlídky,“ uvedla mluvčí.

Pro návštěvníky Hučáku je připravena stálá expozice a spousta novinek. Nachystány jsou tři hry, ve kterých mohou návštěvníci složit Kaplanovu turbínu, strojovnu větrné elektrárny nebo správně poskládat energetický domeček. „Úplnou novinkou Hučáku je mobilní průvodce Smart Guide, který nabízí dva typy komentovaných audio tras, dlouhou a krátkou. Obě končí v našem Informačním centru,“ prozradila Lapáčková.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz