Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na jižní Moravě to bylo strašně hezký. A to doslova, říká truhlář Adam Raiter

19. 7. 2021

page.Name
Škody, které napáchalo tornádo na jižní Moravě, k sobě upoutaly pozornost nejen hasičů a policistů, ale i zručných lidí z celé České republiky. Jedním z těch, kteří se tam vydali pomoci, je i Adam Raiter. Truhlář, který se práci se dřevem věnuje už nějaký ten pátek a nedávno otevřel Ateliéry 17 na pražských Vinohradech. Adam pochází z Hradce Králové, momentálně žije v Praze a pomoci se vydal do obce Hrušky, kde tornádo zničilo vše, co mu přišlo do cesty.

Na Moravě bylo šikovných rukou potřeba co nejvíce. A stále je. Málokdo může svou práci opustit a vydat se přes celou republiku pomáhat stavět a opravovat domy. Adam do toho šel a podle jeho slov to stálo za to.

,,Než jsem se dostal k truhlařině, tak jsem nějaký čas dělal střechy. Nijak moc jsem tu situaci nesledoval, ale zjistil jsem, že ti lidé tam nemají střechy. Vzal jsem náčiní, které jsem měl po ruce a vyrazil na cestu. Říkal jsem si, že jestli někdy byly ty moje ruce někde potřeba, tak je to rozhodně tam.’’ Adam se vydal na skoro tříhodinovou cestu na jižní Moravu sám a vůbec netušil, co ho na konci čeká. ,,Vůbec jsem nevěděl, co od toho mám čekat. Neviděl jsem moc fotek ani videí, jen jsem tak nějak tušil, že tam prostě musím jet. Že bych toho pak litoval.’’

 

Celý příběh Adama vám přineseme v srpnovém čísle magazínu Salonky. 

 

Tereza Karanská
tereza@salonkyhk.cz