Pátek

21. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Centrum podalo přes 50 tisíc dávek vakcín, chystá se otevřít třetí místo

22. 4. 2021

page.Name
Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové začalo očkování proti covidu 2. ledna, kdy zde bylo podáno prvních 156 dávek vakcíny. V těchto dnech již očkovací centrum překročilo počet 50 tisíc aplikovaných dávek vakcíny proti tomuto onemocnění. V souvislosti s navyšováním dávek začala nemocnice postupně rozšiřovala kapacity svého centra, například v neděli 18. dubna podala 1401 dávek vakcín.

V současné době chystá toto zdravotnické zařízení pro veřejnost otevřít další očkovací místo, které je umístěné v Pavilonu profesora Bašteckého. „Na zajištění plynulého průběhu očkování se podílí ohromné množství lidí, kteří si zaslouží velké poděkování. Celý systém se podařilo rozeběhnout a postupně rozšiřovat tak, abychom byli schopni očkovat přes 30 tisíc dávek vakcíny měsíčně,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

„Fakultka“ očkuje zaregistrované v centrálním rezervačním systému v ambulancích Pavilonu interních oborů a od začátku dubna také v Pavilonu akademika Bedrny. Chronicky nemocné pacienty v Pavilonu profesora Bašteckého, kde se plánuje také očkování veřejnosti. Očkování probíhá v pracovních dnech od 15.30 do 19.30 hodin, o víkendech je to od 8 do 18 hodin. Očkuje se především vakcínou Pfizer, chroničtí pacienti dostávají vakcínu Moderna. Vakcíny AstraZeneca používají v kraji praktičtí lékaři.

Fungování Očkovacího centra nemocnice si pochvaluje také většina očkovaných. „Byla jsem zde očkovaná a musím vyjádřit moc veliké poděkování personálu, vše klaplo na jedničku, úžasně zorganizované. Ještě jednou díky a přeji hodně štěstí, ale také zdraví a asi i někdy pevné nervy,“ napsala jedna z očkovaných.

Očkovací centrum žádá příchozí, kteří mají možnost, aby pro co nejplynulejší zajištění průběhu očkování měli vytištěné potvrzení o rezervaci termínů, které jim přijde v potvrzovacím e-mailu. V této rezervaci je v kolonce Rezervační kalendář uvedeno konkrétní místo očkování. Jednotlivá místa označuje informační tabule.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto