Sobota

20. dubna 2024

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Do Základní školy Josefa Gočára dorazila většina žáků, kterých se rozvolnění týká

12. 4. 2021

page.Name
Vstup do školy byl možný v časových intervalech podle ročníků. Povinné testování žáků na koronavirus v budově bylo náročné, ale obešlo se bez větších komplikací. To sdělil Petr Sadílek, ředitel ZŠ a MŠ Josefa Gočára, do které se dnes vrátilo téměř 200 dětí prvního stupně a předškoláků. Na prvním stupni ZŠ je rotační výuka, platí přísná hygienická opatření, jsou povinné roušky. Školáci budou dvakrát týdně testování antigenními testy.

„Vstupy do školy jsme rozdělili po časových úsecích, první přišli prvňáci, a to v 7.30 hodin. Co mám informace, tak zatím všechny testy vyšly negativně, všichni zůstávají a doufám, že budeme normálně učit. Přípravy byly náročné, ale myslím, že jsme to v první fázi zvládli,“ řekl ředitel.

ZŠ a MŠ Josefa Gočára má celkem zhruba 700 žáků a v mateřské přibližně stovku. Provoz zajišťuje více než 90 zaměstnanců. Škola patřila k těm zařízením v Královéhradeckém kraji, které se v době pandemie staraly o děti zdravotníků a dalších profesí potřebných pro zvládnutí nákazy. Minulý týden se v ní učily asi čtyři desítky těchto dětí.

Všechny školy se kvůli epidemii zavřely od 1. března, výjimkou byly školy pro děti zdravotníků, hasičů či třeba policistů. Od loňského vypuknutí epidemie na jaře jde o třetí znovuotevírání škol. Žáci mají tak zvanou rotační výuku, při které se třídy budou střídat po týdnu ve výuce doma a ve škole. Druhá polovina nastoupí do školy v dalším týdnu.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto