Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Dobrá zpráva pro rodiče! Do hradeckých školek se v pondělí vracejí děti

22. 4. 2021

page.Name
Jak už jsme čtenáře Salonek informovali, v souvislosti s mimořádným opatřením vlády se mohou od pondělí 26. dubna do mateřských škol ve vybraných krajích vrátit děti, což se týká i města Hradec Králové. Děti navíc nebudou muset nosit roušky a ani se testovat na koronavirus. Toto opatření se vztahuje i na předškolní děti, které do školek docházejí už od poloviny dubna.

„Provoz mateřských škol podle opatření vlády mohou obnovit pouze ty kraje, kde je týdenní přírůstek nových případů nákazy covid-19 pod 100 na 100 tisíc obyvatel. V Hradci Králové se toto číslo za posledních sedm dní pohybuje kolem 87, na celý kraj je to pak ještě méně,“ řekl primátor města Alexandr Hrabálek. Do školek se mohou vrátit všechny děti, omezené již nebudou počtem ve třídách.

Stejné podmínky budou platit také pro předškolní děti, které do mateřských škol chodí od poloviny dubna a testovat se ještě tento týden musejí. Testování na koronavirus zůstává povinné pro učitele i nepedagogický personál, probíhat bude v mateřských školách jednou týdně. Další informace budou postupně na svých webových stránkách zveřejňovat jednotlivé školy.

Návrat dětí do mateřských škol se vztahuje pouze na Královéhradecký a Karlovarský kraj. Situace v okresech Královéhradeckého kraje včetně Hradce Králové je dlouhodobě stabilizovaná. Zároveň zde dochází ke kontinuálnímu poklesu nejen počtu nakažených onemocněním covid-19, ale také počtu hospitalizovaných.

(hyš-kš)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto