Pátek

21. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Domov mládeže hradecké zdrávky uklízí „svět“, už šestým rokem

28. 4. 2021

Domov mládeže hradecké zdrávky uklízí „svět“, už šestým rokem 0 snímků
Jarní úklid kolem DM. To je název projektu Domova mládeže hradecké zdravotnické školy, který se opět zúčastnil akce Ukliďme svět. Již šestým rokem tak pečuje o své nejbližší okolí a školní zahradu. Letos se úklidu vzhledem k okolnostem věnovali hlavně zaměstnanci internátu, zapojili se ale i dobrovolníci.

„Letošní rok byl specifický tím, že se do akce zapojili hlavně zaměstnanci,“ potvrdila Hana Kujalová z Domova mládeže. Podle ní je v současné době v domově ubytováno jen velmi málo studentů. „I přesto se našli dobrovolníci, kteří pomohli vyčistit od odpadků cestu z domova mládeže ke škole a podle Orlice k mostu u Staré nemocnice. Všem patří velké poděkování za jejich zápal a odhodlání,“ dodala.

Zajímavostí akce je, že na úklidu se nepodíleli jen dobrovolníci – studenti ze zdrávky. Ruku k dílu přiložily i tři děti ze Základní školy Nový Hradec Králové. Hlavním uklízecím dnem byla středa 21. dubna. Celkem dvacet účastníků sesbíralo velké množství cigaretových nedopalků, plastových obalů, skla, plechovek od nápojů, roušek a respirátorů, kapesníčků a dalšího odpadu. Kuriozitou byly i kusy pánského a dámského spodního prádla nebo zničený zámek na kolo. Na úklidu zahrady se pracovalo celý týden. Po úklidu ji rozvoní levandule, vřes a další drobné rostliny.

Hradecká zdrávka se zapojuje i do dalších projektů, kterými se snaží pomáhat. Kromě péče o nejbližší okolí a životní prostředí v blízkosti Domova mládeže a školy se podílí také na tak zvaném Batůžkovém projektu. Dětem z afrického Malawi už připravili na 120 batůžků se školními pomůckami. Samozřejmostí je pro budoucí zdravotníky vytrvalá pomoc v nemocnicích a sociálních zařízeních. Zdravotnická škola tak naplňuje své motto, že pomoc ostatním často nic nestojí.

(hyš-im)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: zshk.cz