Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Fakultní nemocnice rozšiřuje kapacity očkování proti nákaze covid-19

6. 4. 2021

page.Name
Očkování proti covidu-19 nabírá na obrátkách. Dnešním dnem Fakultní nemocnice (FN) v Hradci Králové rozšiřuje kapacity. Lidé zaregistrovaní v centrálním rezervačním systému budou očkování také v ambulancích v Pavilonu akademika Bedrny, dosud to bylo pouze v přízemí Pavilonu interních oborů. Nemocnice také očkuje chronické pacienty v Pavilonu profesora Bašteckého, kde sídlí onkologie a hematoonkologie.

Současné navýšení kapacity umožní očkovacím týmům FN v případě dostatečných dodávek aplikovat přes 30 tisíc dávek vakcíny měsíčně. Dosud nemocnice očkovala v pracovních dnech v čase od 15.30 do 19.30 hodin zhruba šest stovek lidí denně, po zahájení očkování v Pavilonu akademika Bedrny, kde sídlí chirurgické obory, to bude celkem 850 oočkovaných denně.

O víkendu nemocnice aplikovala v čase od 8 do 18 hodin zhruba 750 dávek vakcín, po navýšení kapacity to bude 1350 vakcín podaných každý víkendový den. „Na navýšení kapacit jsme byli připraveni, jen jsme čekali na potvrzení dalších dodávek vakcín, abychom neotevřeli další očkovací místa předčasně a nemuseli jejich provoz brzy omezovat,“ řekl ředitel FN Vladimír Palička.

Ve FN začalo očkování 2. ledna, dosud se podařilo aplikovat více než 33 tisíc dávek vakcíny. Očkování bylo zpočátku určené především pro zdravotníky a rizikové pacienty, poté začalo očkování nejstarších seniorů a postupně se rozšiřuje na lidi z dalších prioritních skupin. Lidé, kteří do nemocnice na očkování přicházejí, hodnotí práci očkovacích týmů většinou pozitivně. „Velká pochvala a uznání za vzornou organizaci tak velké akce, ochotní informátoři, příjemné sestry a doktoři,“ napsal nemocnici jeden z očkovaných seniorů.

Pro zajištění co nejplynulejšího průběhu celého procesu očkování nemocnice prosí, aby příchozí, kteří mají tuto možnost, měli předem vytištěné potvrzení o rezervaci termínů pro očkování. V této rezervaci je v kolonce Rezervační kalendář uvedeno konkrétní místo očkování!

Umístění očkovacích míst ve FN HK

Očkovací místo 1 je umístěno v přízemí Pavilonu interních oborů, budova č. 10.

Očkovací místo 2 je umístěno v Pavilonu prof. Bašteckého, budova č. 23 (onkologie).

Očkovací místo 3 je umístěno v Pavilonu Akademika Bedrny, budova č. 21 (chirurgie).

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto: Pavel Cajthaml