Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Sbírka přinesla Potravinové bance Hradec Králové přes deset tun potravin a drogerie

25. 4. 2021

page.Name
Zatímco loni na jaře se sbírka potravin kvůli pandemii nekonala, ta letošní jarní v sobotu v Královéhradeckém kraji zajistila pro Potravinovou banku v Hradci Králové zhruba 10,7 tuny zboží. Je to přibližně stejně jako na jaře roku 2019.

Zhruba 90 procent z darovaného zboží v kraji tvořily potraviny, zbytek připadá na hygienické potřeby, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. „Z potravin převažovaly trvanlivé věci, jako těstoviny, rýže, mouka, oleje a také věcí pro děti, například dětské výživy, přesnídávky nebo sunary,“ řekl Václav Pitucha z hradecké potravinové banky.

Sbírka potravin se uskutečnila za přísných hygienických podmínek v sobotu a v některých obchodech také dnes. Do 2. května mohou lidé darovat potraviny a drogerii také prostřednictvím on-line nákupů. „Letos hlavně kvůli epidemickým požadavkům není zapojeno tolik dobrovolníků, máme jich asi polovinu, než jsme mívali,“ uvedl Pitucha. Potravinová banka v Hradci Králové funguje od roku 2015 a slouží pro kraj jako centrální sklad. Sbírka se pořádá od roku 2013, od roku 2019 se koná dvakrát ročně.

ČTK
Ilustrační foto