Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

V areálu Sboru kněze Ambrože vypukne potravinová sbírka pro lidi v nouzi

3. 4. 2021

page.Name
Církev československá husitská v Hradci Králové pořádá velikonoční potravinovou sbírku pro lidi v nouzi. Ta se uskuteční ve středu 7. a ve čtvrtek 8. dubna od 9 do 17 hodin v areálu Sboru kněze Ambrože. Jak Salonkám sdělila Jana Pechancová, tajemnice diecézní rady této církve, pro zdejší Potravinovou banku se vybírají aktuálně chybějící potraviny a drogerie.

Mezi ně patří polévky v sáčku i instantní, kečupy a omáčky na těstoviny, dále paštiky, konzervy masové, zeleninové či luštěninové, z drogistického zboží pak šampony, mýdla, a hlavně, dětská drogerie, jako jsou zubní kartáčky, pasty na zuby, vlhčené kapesníčky a pleny. „Právě hygienické dětské potřeby jsou důležité, lidé na ně totiž při nákupu často zapomínají,“ řekla Pechancová.

Podle ní se na Potravinovou banku obracejí sociálně slabší lidé, nebo i ti, kteří se kvůli covidu ocitli v nouzi. „S ředitelem hradecké pobočky jsme se domlouvali, co aktuálně v bance chybí,“ uvedla tajemnice diecézní rady s tím, že očekává zvýšený zájem dárců, kteří budou ochotni tímto způsobem pomoci lidem v nouzi.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz