Sobota

24. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Základní školy v Hradci Králové připravují otevření druhých stupňů

28. 4. 2021

page.Name
Dobrá zpráva pro rodiče i školáky přišla z Hradce Králové. V tomto městě bude totiž v pondělí 3. května opět otevřeno pro žáky druhého stupně všech 17 základních škol zřizovaných městem, které se na tento krok začaly připravovat. Vliv na to má příznivější epidemická situace.

Žáci na druhém stupni se budou učit v tak zvaném rotačním systému, kdy se děti po týdnu střídají na distanční výuce a ve škole. Podle hradeckých škol je naplánování rotační výuky složité, ale dá se zvládnout. „Organizaci výuky projednávali ředitelky a ředitelé škol minulý týden na poradě on-line,“ řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová.

Za komplikaci školy při rotačním systému považují zajištění školní družiny a školního stravování. „Je potřeba časově velmi přesně naplánovat pobyt jednotlivých skupin žáků ve školní jídelně,“ uvedla mluvčí. Komplikací mohou být i požadavky rodičů například na to, aby jejich děti na prvním a druhém stupni docházely na prezenční výuku v ten samý týden.

Obnovení výuky na druhém stupni se bude na městských základních školách týkat asi 3700 dětí. Antigenních testů pro pravidelné testování školáků mají hradecké školy zatím dostatek. Od pondělí 26. dubna jsou v Královéhradeckém kraji v plném provozu mateřské školy. V samotném Hradci Králové jde o 33 městských mateřských škol s více než 2700 dětmi.

ČTK
Ilustrační foto