Pátek

21. června 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

Hradecké městské lesy v červnových Salonkách představí ředitel Milan Zerzán

25. 5. 2021

Hradecké městské lesy v červnových Salonkách představí ředitel Milan Zerzán 0 snímků
Sídlo Městských lesů Hradec Králové je v Novém Hradci. Tam Salonky očekával „lesů pán“, jejich ředitel Milan Zerzán, aby se s námi v hlavním rozhovoru pro červnový magazín Salonky podělil nejen o tuto rozsáhlou hradeckou lokalitu, ale také o svou profesi, vize a osobní zájmy. V souvislosti s rozhovorem jsme ředitele fotili v kempu Stříbrný rybník, který je ve správě lesů.

Lesy v Hradci Králové o rozloze 3800 hektarů patří mezi vyhledávanou lokalitu pro turistické putování, sport i rekreaci. Ředitel Zerzán, jak bylo okamžitě zřejmé, je muž na svém místě a lesnictví není pro něj pouze povoláním, ale také velkým koníčkem.

„Tuto práci jsem vždycky chtěl dělat, pocházím totiž z lesnické rodiny. Navíc jsem chtěl vždycky bydlet na samotě, mít okolo sebe les a být co nejvíce v přírodě. Nikdy jsem nechtěl žít v ruchu města. Žít na hájovně je tedy to, co je za odměnu,“ řekl Salonkám ředitel, který by si přál vytáhnout lidi z města, ze sídlišť i obchodních center do přírody, kde se mohou cítit dobře a má to navíc pohybový i ozdravný efekt.

Když jsme dorazili do kempu Stříbrný rybník, bylo vidět, jak ředitel lesů ožil. S tímto prostorem má totiž velké plány a kemp už v současné době dostává jasné obrysy naplňující jeho vize. „Jsem rád, že se kemp dostal do naší správy s tím, že věci změníme. Nová restaurace se zázemím a venkovním sezením, oblíbený kolobar ve zbrusu novém stylu se zahrádkou s lavicemi a sociálním zařízením. Na břehu rybníka jsou zbrusu nové a zcela vybavené ubytovací mobilhoumy s vlastním sociálním,“ představil.

Jaké jsou plány Městských lesů Hradec Králové, co dalšího nabídne kemp Stříbrný rybník, co má „lesů pán“ rád, jaký má vztah k myslivosti, co ho na jeho profesi fascinuje či jaké má další plány, to vše se dočtete v červnovém vydání kulturně – společenského magazínu Salonky v rozhovoru s Milanem Zerzánem, ředitelem Městských lesů Hradec Králové Milanem Zerzánem.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz