Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Kvůli počasí zůstane koupaliště Flošna uzavřeno, wellness a sauna se otevřou

28. 5. 2021

page.Name
Nepříznivé počasí, které v současné době panuje, překazilo avizované otevření letního koupaliště Flošna, k němuž mělo dojít v pondělí po víkendu. Zůstane tedy zatím uzavřeno, což se však netýká Wellness studia Flošna a Sauna & SPA zóny v Městských lázních. Ty naopak v tento den budou dnešním rozhodnutím vlády a ministerstva zdravotnictví otevřeny.

Od středy 2. června se veřejnosti otevře také padesátimetrový krytý plavecký bazén na Eliščině nábřeží. Ve všech areálech bude ale omezen počet návštěvníků. Wellness studio bude mít běžnou otevírací dobu od 10 do 21 hodin, Sauna & SPA zónu lze navštívit v čase od 10 do 21 ve všední dny, o víkendech a svátcích od 10 do 20 hodin.

Návštěvníci zatím nebudou moci navštívit aquacentrum. Plavecký bazén bude otevřen ve všední dny od 6 do 19, o víkendech od 10 do 19 hodin. „Procházení mezi bazénem a aquacentrum zatím nebude možné,“ upozornili provozovatelé ze Správy nemovitostí Hradec Králové (SNHK). Slunná loučka vedle plaveckého bazénu je otevřena již od 12. května, i když počasí opalování zatím příliš nepřeje.

Dobrou zprávou pro návštěvníky je, že SNHK doporučila ponechat ceny vstupného do obou areálů ve stejné výši jako v roce 2020, vedení města Hradce Králové nezměněné ceníky schválilo. Základní hodinové vstupné do krytého plaveckého bazénu tak zůstává za 75 korun, zlevněné vstupné pro děti, studenty a důchodce pak 53 korun. Majitelé čipových hodinek mají hodinový vstup za 55 korun (modré hodinky), respektive za 42 korun na zlevněné (červené) hodinky.

„Vzhledem k celorepublikově nepříznivé situaci a nulovým tržbám nebyly možné v průběhu dlouhé odstávky velké investice, ale i tak jsme se pro návštěvníky snažili připravit příjemné prostředí k návratu do běžného života. Vedle celkového úklidu a klasických oprav a údržbových prací, které vyžaduje technologie pro čištění vody a vzduchu a které byly prováděny stejně jako při každoročních letních odstávkách, jsme pro návštěvníky připravili i pár novinek a vylepšení,“ oznámili provozovatelé.

Ve vstupní hale jsou umístěné na zdi nové odpadkové koše na tříděný odpad. V šatnách došlo k renovaci laviček u skříněk, které budou brzy kompletně vyměněny. „V bazénu hlavně kondiční plavci jistě uvítají nové dráhy, které by měly lépe odolávat prohýbání, zvláště, když se vedle nich rozvlní celé závodní družstvo některého z hradeckých plaveckých klubů,“ upozorňují zástupci SNHK.

Nad galerií dostaly zcela nový kabát rozvody vzduchotechniky a nosné sloupy. Terasa vedoucí z bazénu na Slunnou loučku má opravené brodítko a vyrovnanou dlažbu, která se na některých místech již propadala. Opraveny byly také poškozené sněholamy na střeše, průsaky odtokového potrubí nebo izolace bazénové vany. Na Slunné loučce byly ošetřeny všechny dřevěné prvky. Návštěvníci jistě ocení i možnost platby čipovými hodinkami u výdejního okénka bufetu na terase, která urychlí jejich odbavení.

(hyš-tz)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto