Sobota

24. února 2024

Nyní

10°

Zítra

10°

Svátek má

Letní koupaliště Flošna se rychle připravuje na první návštěvníky

22. 5. 2021

page.Name
O tom, za jakých okolností se letos otevřou koupaliště a různé plovárny rozhodne vláda. Přesné datum tedy ještě není známo. Správa nemovitostí, která je provozovatelem koupaliště na Flošně v Hradci Králové, však předběžné počítá s otevřením areálu v pondělí 31. května. Podle této instituce zatím nebyla vyhlášena ani možná kapacita či další podmínky, za jakých bude moci koupaliště otevřít.

„Všechny aktuální informace ale budou návštěvníkům sdělovány prostřednictvím webových stránek města, koupaliště Flošna či jeho provozovatele,“ uvedli její zástupci.  Předpokládaná otevírací doba ve všední dny bude od 6 do 19 hodin, v sobotu, v neděli a ve svátek by to mělo být od 9 do 19 hodin. K prodloužení otevírací doby do 20 hodin dojde až podle dalšího vývoje počasí. Plavecký bazén bude vyhříván na teplotu 26 až 28 stupňů. Vyhřívání rekreačního a dětského bazénu bude zahájeno při příznivé předpovědi počasí.

Ceny vstupného zůstávají ve stejné výši jako loni. Celodenní základní vstupné pro dospělé bez čipových hodinek bude 150, s čipovými hodinkami 125 korun. Celodenní zvýhodněné vstupné pro děti do 15 let, studenty do 26 let, seniory nad 62 let, držitele ZTP a ZTP/P bude 110 korun, pro majitele čipových hodinek 85 korun. Od 16 hodin je cena vstupného snížena.

Hodinové a dvouhodinové vstupné je pouze pro majitele čipových hodinek, pro dospělé je za 49 a dvouhodinové za 79 korun. Pro děti od 120 centimetrů do 15 let, studenty do 26 let, seniory nad 62 let, držitele ZTP a ZTP/P je hodinové vstupné 39 a dvouhodinové 59 korun. Děti do 120 centimetrů výšky mají vstup zdarma.

Koupaliště Flošna nabízí návštěvníkům padesátimetrový plavecký bazén, relaxační bazén s divokou řekou a s masážními lehátky, dětský bazén s minitobogany Kobra a dva velké tobogany, z toho jeden dušový, které obtéká líná řeka. Jedním z unikátních lákadel je adrenalinová skluzavka Jump. Pro děti je připraven dětský koutek se zastíněním, v němž jsou nejrůznější herní prvky. K aktivnímu pobytu na slunci si můžete užít dva kurty na plážový volejbal, nebo stolní tenis na vrchní terase. Všechny tyto atrakce jsou v ceně vstupného. Od zahájení provozu v roce 2010 navštívilo letní koupaliště Flošna již přes milion návštěvníků.

(hyš-jk)
hynek@salonkyhk.cz
Foto: snhk.cz