Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Májové vydání hradeckého magazínu Salonky se dostává mezi své čtenáře

2. 5. 2021

page.Name
Měsíc květen je na začátku a současně s tím se na vybraná distribuční místa v Hradci Králové dostává čtenářsky oblíbený a vyhledávaný kulturně – společenský magazín Salonky. Na jeho stránkách lze, jak je dobrým zvykem, nalézt nejen zajímavé, ale v mnoha ohledech také poučné a inspirativní čtení. Na titulní straně v pořadí již dvacátého vydání je skutečná hradecká legenda.

Fotograf Miloš Vojíř totiž téměř celý život zasvětil ženským aktům a fotí je už dlouhých 60 let! „Ženy mě inspirují stále a ženské tělo nepřestanu nikdy obdivovat. Každé je trochu jiné a také každá žena je jiná, a to nejen tělem, ale i chováním, citem, intelektem i přístupem k fotografování. Když se to všechno sejde v jedné bytosti a model i fotograf naleznou stejnou notu, vzniknou působivé fotografie,“ řekl Salonkám fotograf, který se v poslední době zaměřuje i na portrétní fotografii.

Pětadvacetiletý Jan Mejdr není jen profesionálním fotbalistou, který hájí barvy Votroků v klubu FC Hradec Králové, ale má také výrazného koníčka. Je známým youtuberem, který ve volném čase natáčí pozoruhodná videa. „Baví mě to. Někdo chodí na procházky se psem, já hraji hry a baví mě, když svoje zážitky z her sdílím mezi lidi. Upouštím tím páru a odpočinu si od každodenního ruchu,“ uvedl s tím, že v této oblasti by chtěl mít na YouTube 100 tisíc odběratelů. A k této metě se rychle přibližuje, „Fotbal má samozřejmě přednost,“ dodal. 

Plánování letních dovolených je v současné době kvůli epidemické situaci složitější než v minulosti. Proto jsme se už nyní v naší tradiční anketě zeptali Hradečáků, kam mají namířeno. Téma dovolených je rovněž součástí pravidelné rubriky Oko Salonek. Svůj život bez zimního plavání si nedokáže představit Jiří Kuřina, předseda Sportovních otužilců Hradec Králové. Právě otužování se v covidové době stalo velkou módou. Podle něj otužování obecně posiluje imunitu. „Přispívá určitě k mnohem lehčímu průběhu respiračních viróz.“

Mladý hradecký filmař Lukáš Rybka natáčí velmi zajímavé dokumentární filmy. Mezi jeho „majstrštyky“ nepochybně patří zatím poslední filmový opus Kryty CO, v němž mapuje hradecké podzemní pozůstatky studené války. „Hnala mě při tom touha po odkrývání tajemství a věcí, které jsou zahaleny něčím pro člověka nedostupným až tajným,“ prozradil. Lékárník Tomáš Arndt vystudoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Není jen farmaceutem, je rovněž historikem této profese, který se s námi podělil o tuto vášeň.

Nyní mu vyšla kniha Lékárny s Davidovou hvězdou v čase šoa, která sleduje osudy židovských farmaceutů v meziválečném Československu a během genocidy za druhé světové války. Historik a lékárník byl také nominován na Cenu primátora města Hradec Králové za studentskou tvůrčí práci za rok 2020. Pěstounství je věc, ke které musí člověk dozrát. To řekla v dalším zajímavém povídání Vlasta Neckařová, ředitelka Centra pěstounských rodin v Hradci Králové, které ho vede už deset let.

Svou profesi považuje za jednu z nejsmysluplnějších prací, kterou by v životě mohla dělat. „Děti, které přicházejí do pěstounské péče, jsou z různých rodin, každé má svůj příběh. Jejich rodiče z různých důvodů nezvládají svůj život, a proto děti jdou do náhradních rodin,“ vysvětlila. V květnovém magazínu jsme zavítali i k sousedům do Trutnova. Tamní Společenské centrum Uffo totiž připravuje skvělý, už 11. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirk-Uff.

Čerstvé Salonky jsou prostě, jak už bylo uvedeno, k mání na vybraných distribučních místech v Hradci Králové nebo si je mohou naši věrní čtenáři prolistovat online na našem webu.

Přejeme vám tedy příjemné chvíle se Salonkami v ruce!

DISTRIBUČNÍ MÍSTA PRO DUBNOVÝ MAGAZÍN SALONKY

Televize V1
Technologické centrum
Zahradnictví Šťastný
Dopravní podnik
Klinika EUC
Orlice Shopping park
Fakultní nemocnice 
OC Atrium
Aupark
Albert - ul. Kutnohorská
Magistrát města
Krajský úřad 
Český rozhlas Hradec Králové
dřevěný stojan u Česká pošty - tř. Edvarda Beneše
U lékárny Dr. Max na Moravském Předměstí

Distribuční místa budeme aktualizovat...

Hynek Šnajdar
hynek@salonyhk.cz
Foto: archiv Salonek