Čtvrtek

6. října 2022

Nyní

Zítra

13°

Svátek má

Pacientů s covidem ubývá, nemocnice postupně obnovuje běžný provoz

7. 5. 2021

page.Name
Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové bylo k dnešnímu dni hospitalizováno necelých 30 pacientů s koronavirovou infekcí, zatímco v době největšího náporu v polovině února bylo na několika odděleních více než 250 těchto pacientů. Právě díky tomuto výraznému poklesu může nemocnice postupně obnovovat svůj běžný provoz.

„Pro péči o covidové pacienty jsme v posledních měsících vyhradili ve fakultní nemocnici několik oddělení na různých klinikách. Uvolněná oddělení po důkladné dezinfekci, vymalování a úklidu se vracejí do běžného provozu, samozřejmě si ponecháváme také rezervu pro případný další nárůst počtu pacientů s covid-19,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička.

Nemocnice s obnovováním provozu začala 9. dubna, kdy otevřela první z oddělení na ortopedické klinice. Ve čtvrtek 6. května byl ukončen covidový provoz na Geriatrické JIP III. interní kliniky a také na Oddělení H III. interní kliniky. Obě oddělení by se do normálního provozu mělo vrátit zhruba v polovině května. „Intenzivně pracujeme na tom, abychom veškerou neakutní péči obnovili co nejrychleji, odložených výkonů jsou za poslední měsíce řádově tisíce a pacienti potřebují naši pomoc,“ uvedl ředitel.

Personál nemocnice i nadále zajišťuje testování PCR a antigenními testy v Odběrovém centru covid-19 v zadní části areálu, kam míří každý den stovky zájemců. Ve zdravotnickém zařízení také funguje Očkovací centrum covid-19, které od 2. ledna zajišťuje aplikaci vakcíny proti koronaviru a podalo už zhruba 65 tisíc dávek vakcíny.

V souvislosti s navýšením dodávek vakcín zvyšuje i svou kapacitu, která se nyní pohybuje kolem 30 tisíc dávek podávaných vakcín měsíčně. „V případě dostatečných dodávek vakcíny se budeme snažit naši kapacitu ještě navyšovat, aby se k vakcínám mohlo dostat co nejvíce zájemců z našeho regionu,“ dodal Palička.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto