Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

První rozhovor v nové redakci Salonek, s šéfem festivalu Rock for People

12. 5. 2021

page.Name
Na Velkém náměstí, přímo v historickém centru Hradce Králové, sídlí zbrusu nová redakce Salonek. Na koncepci a využití tohoto prostoru se v současné době pilně pracuje, ale to nebránilo tomu, aby se zde dnes uskutečnil premiérový rozhovor pro červnové vydání magazínu Salonky. Naším příjemným hostem byl Michal Thomes, ředitel legendárního festivalu Rock for People.

Stejně jako z jinými kulturními podniky, tak i s touto přehlídkou svým způsobem „zamávala“ pandemie koronaviru. Po první vlně byl odložen na letošek loňský ročník, aby byl ze stejného důvodu přeložen na rok 2022. „Na tyto situace se dá jen těžko připravit, ale po loňské nucené pauze jsme už věděli, že se to může opakovat, což se také stalo,“ řekl Salonkám ředitel festivalu.

Největší hvězdou letošní přehlídky ve Festival parku měla být americká punk rocková kapela Green Day, která nedávno potvrdila, že zahraje v příštím roce, z čehož má Thomes neskrývanou radost. „Nasmlouvané kapely situaci chápou. Jsme všichni na jedné lodi a jejich vstřícnost je poměrně velká. A to je i případ Green Day,“ potvrdil šéf festivalu s tím, že tak náročná a drahá kapela bude v historii festivalu poprvé.

Dalšími dvěma hvězdnými kapelami, které potvrdily svou účast, jsou americké formace Weezer a Fall Out Boy. Thomese také těší přístup fanoušků a příznivců hradeckého festivalu. Vstupenky z letoška platí i v roce 2022 a drtivá většina z nich je nevrátila. „Vstupné jsme v malé míře vraceli loni. Máme hodně loajální fanoušky, kteří na Rock for People jezdí už řadu let. Letos, když jsme festival znovu přesouvali, těch vrácených vstupenek byl skutečně minimum,“ prozradil Thomes.

Festival Rock for People se tedy bude konat, pokud to všechny okolnosti dovolí, v příštím roce. Jeho ředitel se na něj velmi těší, ale je ve svých pocitech zdrženlivý. „Je to jako s dovolenou. Člověk si ji idealizuje a pak může být všechno jinak. Tak je to i s tím naším festivalem,“ dodal. Přejme této velké přehlídce, aby se už konečně uskutečnila. Celý rozhovor s Michalem Thomesem najdete v červnovém magazínu Salonky.

Hynek Šnajdar
hynek@salonkyhk.cz