Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Vyšší odměny při odchodu do důchodu, „fakultka“ děkuje za pracovní úsilí

3. 5. 2021

page.Name
Zatímco dosud byla maximální výše odměny 60 tisíc korun za odpracovaných 20 a více let, nyní mohou zaměstnanci, kteří v nemocnici odpracují více než 25 let, získat až 100 tisíc korun. Tímto způsobem hodlá Fakultní nemocnice Hradec Králové zvýšit odměny nemocničním zaměstnancům při odchodu do důchodu.

Kromě toho chce letos toto zdravotnické zařízení poskytnout jednorázovou dotaci 1000 korun všem zaměstnancům do osobních zaměstnaneckých kont z Fondu kulturních a sociálních potřeb (FKSP) nad rámec pravidelného přídělu.

Podle ředitele nemocnice Vladimíra Paličky chce nemocnice navýšením částky při odchodu do důchodu poděkovat všem zaměstnancům, kteří jí věnují velkou část svého profesního života. „Mimo to chceme ocenit jejich dlouholetou práci pro zajištění chodu nemocnice a péče o pacienty. Fakultní nemocnice patří mezi stabilní zaměstnavatele a pro své zaměstnance zajišťuje nejrůznější benefity,“ uvedl ředitel.

Nemocnice bude odměny vyplácet z prostředků FKSP. Jak prozradil její mluvčí, týkat se budou všech zaměstnanců, kteří mají úvazek 0,2 a více a odcházejí do starobního či plného invalidního důchodu. „Již po odpracovaných pěti letech získává zaměstnanec odměnu ve výši 20 tisíc korun, která se poté bude každý další rok zvyšovat o 4000 korun až do maximální výše 100 tisíc korun,“ uvedl.

Letošní výjimečná jednorázová dotace do osobních zaměstnaneckých kont FKSP byla všem zaměstnancům připsána během dubna.  Jde o poděkování za vysoké pracovní nasazení během epidemie covid-19. Každoroční příspěvek na osobní konta zaměstnanců FN HK se v posledních letech stále zvyšuje, letos byl stanoven na 11 040 korun.

Zaměstnanci ho mohou využít na nákup volnočasových benefitů, například na rekreaci, kulturu, sport, vzdělávání či na nákup vitamínů, oční optiky, knih nebo na penzijní připojištění. Odměny při odchodu do důchodu a příspěvek do osobních kont FKSP jsou jen částí benefitů, které mohou zaměstnanci FN HK využívat, patří mezi ně například pět týdnů dovolené či pět dnů takzvaných sick days a mnoho dalších.

(hyš-js)
hynek@salonkyhk.cz
Ilustrační foto