Neděle

26. května 2024

Nyní

12°

Zítra

14°

Svátek má

Biskupské školy předají vysvědčení většinou na dálku elektronicky

26. 1. 2021

page.Name
V biskupském gymnáziu a biskupské základní škole v Hradci Králové bude tento týden předáváno vysvědčení. Neproběhne však tak zvaně na živo, ale většinou na dálku elektronicky. Pouze žáci první a druhé třídy základní školy si výpis vyzvednou ve třídách. Biskupské školy v Hradci Králové budou pololetí hodnotit, jak je zvykem, známkami.

„Budeme známkovat úplně normálně, a to ze všech předmětů, tedy i z tělocviku. Na začátku školního roku během září a října nějaké známky z tělocviku mají," řekl ředitel Jiří Vojáček. Ministerstvo školství doporučilo školám vzhledem k mimořádným podmínkám kvůli opatřením, která mají zpomalit šíření koronaviru, využít na vysvědčení slovního hodnocení, případně známky doplněné slovním hodnocením.

Většina ročníků dostane fyzicky vysvědčení, v našem případě výpis za pololetí, až ve chvíli, kdy se vrátí do lavic. Doufám tedy, že to někdy nastane,“ uvedl ředitel. Uzavření škol loni na jaře a nyní se projevuje u žáků a studentů hradeckých biskupských škol odlišně. Podle Vojáčka ale mají obě období, kdy většina dětí studuje on-line, společné to, že se ztrácí kvalita mezilidských vztahů.

„Měl jsem pocit, že jarní fáze většinu bavila, bylo to něco nového. Teď mi připadá, že jsou z toho všichni už poněkud unavení. Trvá to s přestávkami tři čtvrtě roku. Dětem na základce i studentům na gymnáziu chybí sociální kontakty,“ konstatoval Vojáček. Podle něj navíc distanční výuka nenahradí plně prezenční výuku. „Přesvědčili jsme se, že distanční výuka nejde tolik do hloubky,“ dodal.

Hradecké biskupské gymnázium, kde studuje více než 600 studentů, je osmileté nebo čtyřleté. Právně je sloučené s hradeckou biskupskou základní, kam dochází přes 250 žáků, a mateřskou školou Jana Pavla II. s dalšími dětmi. Později k nim přibyla ještě nově vzniklá základní umělecká škola.

Tomáš Kučera
ČTK
Ilustrační foto